Rosyjsko-białoruskie ćwiczenia wojskowe Zapad-2021 skoncentrują się na przeciwdziałaniu pociskom manewrującym i bezzałogowym statkom powietrznym, poinformowała agencja Tass w sobotę powołując się na Zachodni Okręg Wojskowy Rosji.

Jak poinformowała w sobotę agencja prasowa Tass powołując się na oświadczenie Zachodniego Okręgu Wojskowego Rosji, podczas rosyjsko-białoruskich ćwiczeń Zapad-2021, wojska skoncentrują się na przeciwdziałaniu pociskom manewrującym i bezzałogowym statkom powietrznym.

„Ćwiczenia Zapad-2021 skoncentrują się na walce z pociskami manewrującymi i bezzałogowymi statkami powietrznymi, a także na działaniach z bronią elektroniczną przeciwko formacjom wroga, sposobach szkolenia zdolności oddziałów powietrznodesantowych w zakresie pionowego okrążania i szybkiego przemieszczania się między działaniami wojskowymi” – czytamy.

Zobacz też: Pod Brześciem rozpoczęły się białorusko-rosyjskie ćwiczenia wojskowe Słowiańskie Braterstwo

W ćwiczeniach wezmą udział żołnierze Armii Połączonej Zachodniego Okręgu Wojskowego Rosji. W ramach przygotowań do ćwiczeń przeprowadzone zostaną kontrole gotowości bojowej.

Ćwiczenia rosyjsko-białoruskie Zapad-2021, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa militarnego Państwa Związkowego Rosji i Białorusi, odbędą się we wrześniu 2021 roku. Plan ćwiczeń został zatwierdzony na wspólnym posiedzeniu zarządów resortów obu krajów w październiku 2020 roku.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6638.82 PLN    (30.17%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Ćwiczenia odbędą się na Białorusi. „Kluczowym wydarzeniem przyszłego roku szkolnego będzie wspólne ćwiczenie strategiczne Sił Zbrojnych Republiki Białorusi i Federacji Rosyjskiej, przeprowadzone na naszym terytorium Zapad-2021” – informowało białoruskie ministerstwo obrony przed końcem roku.

Zobacz też: Serbia odwołuje wspólne manewry wojskowe na Białorusi i zawiesza wszelkie międzynarodowe ćwiczenia na pół roku

Kresy.pl/Tass/Biełta

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz