W poniedziałek na poligonie pod Brześciem rozpoczęły się białorusko-rosyjskie manewry wojskowe Słowiańskie Braterstwo. Serbia wycofała się w ostatniej chwili z udziału w ćwiczeniach.

Na poligonie pod Brześciem na zachodniej Białorusi rozpoczęły się w poniedziałek białorusko-rosyjskie ćwiczenia wojskowe Słowiańskie Braterstwo. Z udziału w manewrach wycofała się kilka dni temu Serbia.

Manewry odbywają się w dniach 14-25 września na poligonie Brzeski. Ma w nich uczestniczyć 800 żołnierzy z Białorusi i Rosji, a także około 170 jednostek sprzętu – podał w niedzielę rosyjski resort obrony.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Rosja dostarczyła około 300 żołnierzy i 70 jednostek sprzętu, m.in. bojowych wozów desantu BMD-4M i transporterów opancerzonych BTR-MDM Rakuszka.

„Tematem manewrów są działania antyterrorystyczne; ćwiczenia nie są skierowane przeciwko innym krajom” – napisała agencja „Interfax.by”. Medium powołało się na wypowiedzi rosyjskich wojskowych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Na początku września Unia Europejska zażądała od Belgradu odmowy udziału w ćwiczeniach wojskowych na Białorusi. W odpowiedzi rząd Serbii podjął decyzję o zamrożeniu wszystkich ćwiczeń wojskowych ze wszystkimi krajami na sześć miesięcy – poinformował w środę minister obrony Serbii Aleksandar Vulin.

Manewry Słowiańskie Braterstwo przeprowadzane są rokrocznie od 2015 roku – po kolei – na terytoriach trzech państw. Serbia była zeszłorocznym gospodarzem.

Zobacz także: Rosja planuje zmodernizować wszystkie czołgi T-72 do najnowszego standardu T-72 B3M

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Rosyjski resort obrony poinformował w poniedziałek, że w rosyjskich ćwiczeniach wojskowych Kaukaz-2020, które odbędą się w dniach 21-26 września, wezmą udział żołnierze z sześciu państw. Podkreślono, że w największych tegorocznych manewrach będzie uczestniczyło łącznie 80 tys.

tass.com / interfax.by / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz