W rosyjskich ćwiczeniach wojskowych Kaukaz-2020, które odbędą się w dniach 21-26 września, wezmą udział żołnierze z sześciu państw – poinformował rosyjski resort obrony. Podkreślono, że w manewrach będzie uczestniczyło łącznie 80 tys. żołnierzy.

W organizowanych przez Rosję manewrach dowódczo-sztabowych „Kaukaz-2020” wezmą udział żołnierze z sześciu krajów.  Ćwiczenia odbędą się w dniach 21-26 września – podała w poniedziałek agencja „Tass” powołując się na komunikat rosyjskiego resortu obrony. Podkreślono, że w manewrach będzie uczestniczyło łącznie 80 tys. żołnierzy.

W ćwiczeniach będą uczestniczyły siły zbrojne Rosji, Armenii, Białorusi, Chin, Birmy i Pakistanu. W charakterze obserwatorów w ćwiczeniach zamierzają wziąć udział przedstawiciele Azerbejdżanu, Indonezji, Iranu, Kazachstanu, Tadżykistanu i Sri Lanki.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W manewry ma być zaangażowanych łącznie około 80 tys. Ćwiczenia będą się odbywały na obiektach poligonowych obwodu astrachańskiego.

Rosyjski resort obrony przekazał, że w praktycznych działaniach wojskowych będzie brało udział 250 czołgów, do 450 wozów bojowych piechoty i transporterów opancerzonych, a także do 200 sztuk systemów artyleryjskich i systemów rakiet.

Ministerstwo obrony Rosji podkreśla, że głównym celem manewrów „Kaukaz-2020” jest sprawdzenie gotowości południowego okręgu wojskowego, w kontekście ewentualnego konfliktu zbrojnego lub przeciwdziałania terroryzmowi.

„Kaukaz-2020” są największymi rosyjskimi ćwiczeniami wojskowymi organizowanymi w tym roku. Wezmą w nich udział żołnierze sześciu państw należących do Szanghajskiej Organizacji Współpracy oraz Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (ODKB).

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Indie wycofują się z rosyjskich manewrów Kaukaz-2020

„W pierwszym etapie (manewrów) wojskowe organy dowodzenia i kontroli zaplanują działania militarne w wykreowanej do celów ćwiczebnych sytuacji militarno-politycznej. Zagadnienia współdziałania kontyngentów wojskowych państw biorących udział w ćwiczeniu zostaną opracowane w celu odpierania ataków z powietrza, prowadzenia działań rozpoznawczych, poszukiwawczych i obronnych” – podaje rosyjski resort.

Czytamy, że w drugim etapie planowane jest wykonywanie zadań bezpośredniego dowodzenia i kierowania wojskami w toku wspólnych działań wojennych.

Zobacz także: Niezapowiedziane ćwiczenia rosyjskiej armii z udziałem 150 tys. ludzi. Ukraina zapowiada własne manewry

tass.ru / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz