W środę Rosja rozpoczęła ćwiczenia na Morzu Bałtyckim z udziałem m.in. 30 okrętów i 30 samolotów – przekazało rosyjskie ministerstwo obrony. Bierze w nich udział około 6 tys. żołnierzy.

Rosyjski resort obrony poinformował w środę o rozpoczęciu manewrów. “Od 2 sierpnia na Morzu Bałtyckim przeprowadzane są pod kierownictwem naczelnego dowódcy Sił Morskich admirała Nikołaja Jewmienowa ćwiczenia ‘Tarcza oceaniczna 2023′” – przekazano w komunikacie, cytowanym przez agencję TASS.

Jak czytamy, ich celem jest “sprawdzenie gotowości sił morskich do ochrony interesów narodowych Federacji Rosyjskiej w ważnym operacyjnie obszarze i interoperacyjności dowództw na różnych szczeblach dowodzenia i kierowania siłami [zbrojnymi]”.

Podkreślono, że podczas ćwiczeń zostaną opracowane środki ochrony szlaków morskich, transportu wojsk i ładunków wojskowych, a także obrony wybrzeża.

Przeczytaj: “To działania prowokacyjne” – wiceszef MON o incydencie z białoruskimi śmigłowcami

Podano, że w manewrach bierze udział m.in. 30 okrętów bojowych, 20 jednostek wsparcia, 30 samolotów lotnictwa morskiego i rosyjskich sił powietrznych oraz ok. 6 tys. żołnierzy.

Nie wskazano daty zakończenia manewrów.

Zobacz także: Chiny, Iran i Rosja rozpoczęły wspólne manewry w Zatoce Omańskiej

tass.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply