Indie zdecydowały się nie brać udziału w międzynarodowych ćwiczeniach Kaukaz-2020 zaplanowanych na wrzesień w Rosji, napisał rzecznik indyjskiego ministerstwa obrony na swoim koncie na Twitterze.

Jak poinformował na Twitterze rzecznik indyjskiego ministerstwa obrony, indyjscy żołnierze nie wezmą udziału w planowanych na wrzesień rosyjskich manewrach wojskowych Kaukaz-2020.

„W związku z pandemią i wynikającymi z niej trudnościami w ćwiczeniach, w tym ustaleniami logistycznymi, Indie zdecydowały się nie wysyłać w tym roku kontyngentu na Kaukaz-2020. O tym też poinformowano stronę rosyjską” – napisał.

Rzecznik ministerstwa zaznaczył, że Rosja i Indie są bliskimi i uprzywilejowanymi partnerami strategicznymi. Wcześniej agencja informacyjna ANI podała powołując się na źródła z ministerstwa obrony, że Indie mogą wycofać się z międzynarodowych ćwiczeń Kaukaz-2020, ponieważ wojska z Chin i Pakistanu również planowały wziąć udział w ćwiczeniach, a stosunki tych krajów z New Delhi ostatnio się pogorszyły.

W tym tygodniu kanał telewizyjny NDTV podał, powołując się na swoje źródła wojskowe, że ponad 200 żołnierzy indyjskich reprezentujących wszystkie trzy gałęzie wojskowe było gotowych do wzięcia udziału we wrześniowych międzynarodowych ćwiczeniach Kaukaz-2020 w Rosji. Wcześniejsze doniesienia wskazywały, że Indie planowały wysłać 160 żołnierzy z armii, 40 żołnierzy indyjskich sił powietrznych i dwóch oficerów marynarki wojennej jako obserwatorów.

Zobacz też: Armie Azerbejdżanu i Turcji przeprowadzą wspólne ćwiczenia

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W lipcu prezydent Rosji Władimir Putin zarządził przeprowadzenie niezapowiedzianych ćwiczeń gotowości bojowej jednostek wojskowych Południowego i Centralnego Okręgu Wojskowego, a także wybranych oddziałów podległych dowództwu centralnemu oraz powietrzno-desantowych i piechoty morskiej Floty Północnej i Floty Pacyfiku.

Celem ćwiczeń była ocena gotowości rosyjskiej armii do zapewnienia bezpieczeństwa militarnego na południowym-zachodzie Federacji Rosyjskiej, „gdzie pozostają silne zagrożenia terroryzmem”, a także przygotowanie się do strategicznych gier wojennych Kaukaz-2020, które mają odbyć się we wrześniu br. Manewry uwzględniają 56 ćwiczeń na poziomie taktycznym z udziałem żołnierzy. Odbędą się na 35 poligonach, 17 obszarach morskich na wodach Mórz Czarnego i Kaspijskiego.

Kresy.pl/Tass
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz