23 sierpnia jeden z uczestników imprezy, która odbywała się w ramach festiwalu rave i techno w Krakowie, wszedł półnagi na ołtarz w klasztorze Benedyktynów w Tyńcu.

Jeden z uczestników imprezy, która odbywała się 23 sierpnia w ramach festiwalu rave i techno w Krakowie, wszedł na ołtarz na w klasztorze Benedyktynów w Tyńcu – podaje “dziennikpolski24”. Interpelację do Prezydenta Miasta Jacka Majchrowskiego w opisywanej sprawie wysłał radny Marek Sobieraj.

23 sierpnia, w pobliżu tynieckiego klasztoru (na prywatnej posesji), odbywała się impreza Egodrop Rave OA.  “Jeden z uczestników wtargnąwszy do świątyni Opactwa, sprofanował jej ołtarz, tańcząc na nim rozebrany” – TVP Info cytuje fragment interpelacji radnego.

Zobacz także: Profanacja kościoła w Szczecinie. Seria antykościelnych wystąpień trwa

W tym samym czasie w klasztorze trwał koncert Krakowskiego Kwintetu Harfowego oraz organisty Dariusza Bąkowskiego-Koisa. Po wtargnięciu mężczyzny muzycy przerwali grę.

“Mnich, który zaraz zjawił się na miejscu, próbował wyprosić mężczyznę z kościoła, lecz kontakt z nim był utrudniony: mężczyzna wpadał w skrajne stany emocjonalne. Mnich wezwał policję” – oświadczył w rozmowie z “Dziennikiem Polskim” rzecznik Opactwa Benedyktynów w Tyńcu, brat Grzegorz Hawryłeczko.

Rzecznik opactwa podkreślił, że mężczyzna został odwieziony karetką na obserwację do szpitala.

Impreza Egodrop Rave OA miała miejsce na terenie prywatnym. Radny Marek Sobieraj zwrócił się do władz miasta, by zakazały organizowania w tym miejscu podobnych imprez.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak pisaliśmy, w marcu bieżącego roku w kościele w Dąbrowie Górniczej doszło do profanacji. Pijany mężczyzna wtargnął do świątyni i zniszczył ołtarz.

Z kolei w lutym, nieznani sprawcy oblali farbą Krzyż Trzeciego Tysiąclecia na Trzech Lipkach. Wcześniej zdewastowana została kapliczkę na „Przełęczy u Panienki”.

Zobacz także: Skandaliczna profanacja i kpiny z katolickich tradycji na trójmiejskim marszu równości

dziennikpolski24.pl / tvp.info / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply