W kościele w Dąbrowie Górniczej doszło do profanacji. Pijany mężczyzna wtargnął do świątyni i zniszczył ołtarz.

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do dąbrowskiej policji w sobotę, 21 marca, około godziny 12:20. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna wtargnął do Sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej i celowo uszkodził ołtarz.

CZYTAJ TAKŻE: Gatestone Institute: Rekordowa liczba ataków na obiekty związane z chrześcijaństwem w Europie w 2019 roku  

Został zatrzymany przez księży, którzy natychmiast powiadomili policję. 41-latek był kompletnie pijany. Podczas badania alkomatem wydmuchał 2 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu – powiedział Dziennikowi Zachodniemu asp. szt. Mariusz Miszczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej.

Gdy mężczyzna wytrzeźwieje usłyszy zarzuty. Może odpowiadać za zniszczenie mienia, ale także m.in. za obrazę uczuć religijnych i dewastację miejsca kultu.

Sprawą prawdopodobnie zajmie się prokuratura.

CZYTAJ TAKŻE: Kolejna profanacja w przeciągu kilku dni w okolicy Bielska-Białej. Tym razem oblano farbą Krzyż Trzeciego Tysiąclecia

Zareagowała także Kuria Diecezjalna. Jej kanclerz, ks. Mariusz Karaś, napisał:

Z wielkim smutkiem pragnę poinformować Księży, że w dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych osoba znajdująca się pod wpływem alkoholu dopuściła się aktu zbezczeszczenia w Bazylice Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Zniszczeniu uległa min. mensa ołtarzowa oraz krzyż. Nie miała miejsce profanacja Najświętszego Sakramentu (…) Prośmy w naszych prywatnych modlitwach Matkę Bożą Anielską, czczoną w dąbrowskim sanktuarium jako Panią i Matkę Zagłębia, o wstawiennictwo za nami u swojego Syna jak i o opamiętanie i miłosierdzie dla tych, którzy nie mają szacunku dla tego co dla nas święte. Przepraszajmy za wszystkie zniewagi, których wobec Boga dopuszcza się dziś człowiek.

Kuria zachęciła także do odmówienia Aktu zawierzenia NMP Anielskiej.

Kresy.pl / Dziennik Zachodni / m.niedziela.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply