Aleksandr Łukaszenko i Władimir Putin spotkają się w Moskwie

Prezydenci Rosji i Białorusi, Władimir Putin i Aleksander Łukaszenko, uzgodnili w rozmowie telefonicznej, że w najbliższych tygodniach odbędzie się ich spotkanie w Moskwie – poinformowała w niedzielę służba prasowa Kremla.

Jak poinformowała w niedzielę rosyjska agencja prasowa Tass, w rozmowie telefonicznej prezydenta Łukaszenki z prezydentem Putinem, liderzy zgodzili się spotkać w Moskwie w przeciągu kilku tygodni.

„Zgodzili się na spotkanie w Moskwie w nadchodzących tygodniach” – podała służba prasowa.

Zobacz też: Łukaszenko rozmawiał z Putinem o „zagrożeniu”, jakie białoruskie protesty niosą Rosji

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1883 PLN    (8.55%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

W rozmowie telefonicznej strony potwierdziły plany dalszego wzmocnienia sojuszu rosyjsko-białoruskiego i rozszerzenia wzajemnie korzystnej współpracy we wszystkich obszarach. Putin złożył też Łukaszence życzenia z okazji urodzin. Białoruski lider w niedzielę skończył 66 lat.

Państwowy kanał telewizyjny Biełaruś-1 podał, że obaj prezydenci omówili ogólną sytuację na Białorusi i sytuację w całym kraju.

To już szósta ostatnia rozmowa Putina z Łukaszenką. Prezydent Rosji omówił również sytuację w kraju z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, kanclerz Niemiec Angelą Merkel i przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem.

Zobacz też: Łukaszenko ponownie rozmawiał telefonicznie z Putinem. Białoruś otrzyma rosyjską szczepionkę przeciwko koronawirusowi

Jak informowaliśmy na naszym portalu, zdaniem prezydenta Rosji Władimira Putina, problemy wewnątrz Białorusi są czymś oczywistym, bo inaczej ludzie nie wychodziliby na ulice. Uważa, że należy brać to pod uwagę i wierzy w pokojowe rozwiązanie sytuacji przez wszystkie strony.

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w środę w wywiadzie dla stacji telewizyjnej Rossija-24, że trzeba liczyć się z trwającymi na Białorusi protestami ulicznymi.

„Wierzymy, że wszyscy uczestnicy tego procesu [kryzysu na Białorusi-Tass] będą mieli wystarczająco zdrowego rozsądku, żeby znaleźć wyjście spokojnie, bez środków ostatecznych” – powiedział Putin. „Oczywiście, jeśli ludzie wychodzą na ulice, trzeba brać do pod uwagę, reagować”.

Zobacz też: Putin pogratulował Łukaszence zwycięstwa w wyborach

Kresy.pl/Tass

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz