Co dalej z budową zapory na granicy z Rosją? Straż Graniczna odpowiada

Kontynuowana jest budowa tymczasowej zapory na granicy z Rosją. Budowa przebiega na trzech odcinkach w okolicach Górowa Iławeckiego, Dubeninek i Gołdapi – oświadczyła rzecznik Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Mirosława Aleksandrowicz.

Rzecznik Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Mirosława Aleksandrowicz przekazała w sobotę PAP, że “zapora jest w dalszym ciągu budowana na trzech odcinkach: w okolicach Dubeninek, Gołdapi i na terenie podległym placówce straży granicznej w Górowie Iławeckim”. Podkreśliła, że w niektórych miejscach budowana jest także siatka ochronna dla zwierząt.

Jak wskazała, służby nie informują szczegółowo o zaawansowaniu prac.

Tymczasowa zapora na granicy z Rosją jest budowana na wniosek Straży Granicznej od początku listopada. Jest złożona z trzech rzędów drutu ostrzowego rozpinanych na słupach wbijanych w ziemię. Siatka ochronna dla zwierząt jest rozpinana przed siatką dla zwierząt.

Zapora tymczasowa powstaje na ok. 200 km granicy ochranianej przez Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej. Nie jest ustawiana na rzekach i jeziorach – zwraca uwagę PAP.

Przypomnijmy, że w połowie października br. pojawiły się w mediach doniesienia, że Rosja przygotowuje kryzys migracyjny przy granicy z Polską. Pisał o tym m.in. niemiecki „Bild”. Gazeta zwracała uwagę, że lotnisko w Kaliningradzie jest otwarte dla lotów z wielu części świata i mogą lądować tam samoloty linii lotniczych z „zaprzyjaźnionych państw”, na przykład Syrii, Turcji czy Białorusi. Zdaniem ekspertów, na których powołał się „Bild”, można uznać takie działanie za przygotowania Rosji do przerzutu np. syryjskich uchodźców i migrantów do państw Unii Europejskiej.

pap / wnp.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply