HOMAR-K, polska wersja K-239 Chunmoo firmy Hanwha, pomyślnie przeszła testy mobilności na państwowym poligonie w Changwon, przemysłowym mieście na południu Korei Południowej, pod koniec lipca.

Jak poinformowała w czwartek firma Hanwha Aerospace, HOMAR-K, polska wersja K-239 Chunmoo firmy Hanwha, pomyślnie przeszła testy mobilności na państwowym poligonie w Changwon, przemysłowym mieście na południu Korei Południowej, pod koniec lipca.

HOMAR-K zostanie spolonizowany integracją polskiego podwozia i głównych komponentów, ponieważ kapsuła startowa zostanie zamontowana na podwoziu 8×8 zbudowanym przez polskiego producenta Jelcz. Z systemem ma zostać zintegrowany system zarządzania polem walki TOPAZ Grupy WB.

“Produkcja systemów HOMAR-K zostanie w całości przejęta w Polsce, aby zmaksymalizować korzyści przemysłowe dla polskiego rynku”. Hanwha Aerospace jest również zaangażowana we wspólne działania z polskimi partnerami przemysłowymi w celu eksportu systemów HOMAR-K na inne światowe rynki – czytamy.

W czerwcu Mariusz Błaszczak poinformował o postępach w sprowadzeniu systemów K239 Chunmoo do Polski.

“Pierwsza wyrzutnia rakietowa K239 Chunmoo osadzona na ciężarówce Jelcz już w drodze do Polski. W pierwszej połowie sierpnia koreański sprzęt dotrze do naszego kraju i trafi na wyposażenie Sił Zbrojnych RP” – napisał w mediach społecznościowych.

Agencja Uzbrojenia potwierdziła te informacje:

Zobacz też: Media: Polska pożyczyła od Korei Płd. 38 mld zł na zakup uzbrojenia i chce pożyczyć kolejne 38 mld

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply