Do grona Honorowych Darczyńców portalu Kresy.pl należy dr Lucyna Kulińska, historyk i ekspert do spraw ukraińskiego nacjonalizmu, a także zasłużona działaczka kresowa. Dziś na swoim profilu na Facebooku zaapelowała o wspieranie portalu Kresy.pl.

W czwartek dr Kulińska zamieściła na Facebooku wpis, w którym apeluje o wspieranie portalu Kresy.pl:

Szanowni Koledzy.

Nasi przyjaciele z portalu Kresy.pl są w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Bez naszej pomocy portal ten zniknie z przestrzeni medialnej. Nie możemy do tego dopuścić! W przeciwieństwie do sponsorowanych setkami tysięcy złotych organizacji mniejszości narodowych, ich mediów, muzeów, teatrów, wydawnictw, nie uzyskuje żadnego wparcia. Nie to co probanderowskie „Ukraińskie Słowo”, które za szkalowanie Polaków i fałszowanie historii dostaje od MSZ stałe wysokie wsparcie z podatków polskich obywateli. Bez tego portalu nasza i tak bardzo mała wiedza o tym, co dzieje się z naszymi Rodakami, których druga wojna światowa odcięła od Ojczyzny, zmaleje do zera.

Jak Polacy mogą podejmować właściwe decyzje, jak wyrobić sobie zdanie w jakiejkolwiek kwestii dotyczącej Wschodu, gdy brak nam podstawowych informacji i wiedzy? Niestety z mediów głównego nurtu nie uzyskamy rzetelnych i obiektywnych informacji, na temat tego co dzieje się na Ukrainie, Litwie, Białorusi. Pracując na rzecz jednej, „bezalternatywnej” zagranicznej opcji, dla Polski w dłuższej perspektywie bardzo szkodliwej, skutecznie blokują wiele ważnych dla Polaków informacji. Przemilczanie i propagowanie manipulowanych treści, szczególnie w kwestiach antypolskich poczynań ukraińskich szowinistów, to norma. Portal Kresy.pl wykonuje nieocenioną pracę – daje nam niezbędną wiedzę, by zacząć myśleć nad tym, czy aby prowadzona przez rządzących polityka jest dla nas jako Polaków korzystna!

Proszę pomyślcie Przyjaciele o tym. Obmyślcie sposoby by naszemu kresowemu portalowi POMÓC. Bo tak na prawdę w ten sposób pomagamy sobie samym!

Zobacz także: W minionym roku portal Kresy.pl stracił dwóch pracowników

Przeczytaj: Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski zaapelował o wspieranie portalu Kresy.pl

Dr Lucyna Kulińska jest historykiem, przez lata wykładała na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Specjalizuje się w historii najnowszej. Jest autorką licznych publikacji dotyczących historii polskich organizacji narodowych oraz ukraińskiego nacjonalizmu. W 2009 r. wydała pracę „Działalność terrorystyczna i sabotażowa nacjonalistycznych organizacji ukraińskich w Polsce w latach 1922-1939”. Zajmuje się m.in. tematyką działalności terrorystycznej i sabotażowej nacjonalistycznych organizacji ukraińskich w Polsce w okresie międzywojennym, zbrodniami ukraińskich nacjonalistów w czasach II wojny światowej, a także stosunkami polsko-ukraińskimi. Na te tematy wypowiada się w mediach. Komentowała m.in. skandaliczne wypowiedzi dr Kazimierza Wóycickiego ze Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego na temat flagi UPA, z którą fotografowali się ukraińscy studenci w Przemyślu. Kandyduje do Parlamentu Europejskiego z listy Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy. Niedawno na łamach portalu Kresy.pl wyjaśniała, swoje pobudki:

„Potrzeba ugrupowania, które miałoby na względzie przede wszystkim interes polskich obywateli, a nie realizowanie planów globalistycznych, amerykańskich, ukraińskich, żydowskich czy jakichkolwiek innych. Jeśli coś takiego się w Polsce stworzy, to może będzie to wyjście z tego zaklętego kręgu, w który wpadliśmy i z którego od tylu lat nie możemy wyjść”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przeczytaj więcej: Dr Kulińska dla Kresy.pl: trzeba przerwać ten chocholi taniec bezalternatywności, który Polakom zafundowano

Bez finansowego zaangażowania naszych Czytelników, portal nie byłby w stanie wykonywać swojej misji. Jak pisaliśmy już wielokrotnie, każda praca domaga się zapłaty. Jeśli Czytelnicy nie będą płacić za pracę Portalu, nikt inny tego nie zrobi. Nie mamy szans na utrzymywanie się z reklam, gdyż są one w stanie pokryć najwyżej 1/4 naszych miesięcznych potrzeb. Pozostałe 3/4 muszą sfinansować nasi najbardziej odpowiedzialni Czytelnicy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W marcu zebraliśmy 13 000 PLN. To o 3 000 PLN więcej niż zakładany na marzec cel, jakim było 10 000 PLN. Nadwyżka ta została przesunięta na konto zbiórki kwietniowej, co oznacza, że zamiast zwyczajowych 12 000 PLN, jakie co miesiąc musimy zbierać od naszych Czytelników, wystarczy, że w kwietniu zbierzemy 9 000 PLN.

Stanisław Srokowski wspiera portal Kresy.pl

Prof. Andrzej Zapałowski wspiera portal Kresy.pl

Prof. Włodzimierz Osadczy wspiera portal Kresy.pl

Leszek Żebrowski wspiera portal Kresy.pl

Dr Radosława Sikora wzywa do wspierania portalu Kresy.pl

Pomimo licznych pochlebnych opinii jesteśmy w pełni świadomi naszych niedomagań. Zdajemy sobie sprawę nie tylko z naszych technologicznych ograniczeń, ale również z popełnianych przez nas (na szczęście rzadko) błędów warsztatowych. Jesteśmy świadomi tego, że korekta naszych tekstów mogłaby być lepsza, że umykają nam niekiedy ważne informacje. Część z tych słabości uda nam się z czasem wykorzenić lub ograniczyć, w przypadku innych nie będzie to na razie możliwe. Wymagałoby to większych nakładów finansowych. Wierzymy, że kiedyś przyjdzie czas na postawienie kolejnego kroku, teraz jednak walczymy o utrzymanie portalu w jego obecnym kształcie.

Kresy.pl

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz