Profil Konfederacji wraca na Facebooka

Janusz Cieszyński, minister cyfryzacji poinformował w środę, że profil partii Konfederacja wróci na Facebooka.

Jak poinformował w środę minister cyfryzacji Janusz Cieszyński, profil partii Konfederacja wróci na Facebooka. “Presja ma sens. Profil Konfederacji na Facebooku wraca. Możemy się nie zgadzać, ale dla PiS wolność słowa zawsze będzie najważniejsza” – napisał na Twitterze.

“W kontekście zapowiedzi przywrócenia strony Konfederacji na facebooku warto przypomnieć, że nasi prawnicy wywalczyli w tej sprawie zabezpieczenie przed sądem okręgowym już w lipcu 2022! Facebook nie odbierał pism, ale ich prawnicy zaglądali do akt. Prawie rok grali na czas. Warto także przypomnieć, że profil Konfederacji został zdjęty pod fałszywymi pretekstami (facebook nigdy nie wykazał, że opublikowaliśmy coś nieprawdziwego, a podając „przyczyny” mylili fakty) i był to najpopularniejszy profil polityczny w Polsce, rejestrujący milionowe zasięgi” – skomentował na Twitterze poseł Krzysztof Bosak.

5 stycznia br. profil partii politycznej Konfederacja Wolność i Niepodległość w serwisie społecznościowym Facebook przestał działać. Właściciel Facebooka, firma Meta, w wydanym oświadczeniu powiadomiła, że strona Konfederacji została usunięta, ponieważ „wielokrotnie naruszała standardy społeczności, w szczególności dotyczące zasad walki z COVID-19 i środków ostrożności z tym związanych oraz mowy nienawiści”.

Profil Konfederacji był najpopularniejszym profilem polskiej partii politycznej na Facebooku. Obserwowało go ponad 670 tys. użytkowników – to więcej niż liczba osób śledzących wówczas profile PO i PiS razem wzięte.

Przypomnijmy, że warszawski sąd wydał zarządzenie zakazujące Facebookowi ograniczania wyświetleń profilu Konfederacji. O sądowej wygranej z Facebookiem poinformowali na konferencji prasowej przed Sądem Okręgowym w Warszawie przedstawiciele Konfederacji.

“Możemy wreszcie ujawnić, że przez ostatnie miesiące (…) przed Sądem Okręgowym w Warszawie toczyło się przedprocesowe postępowanie zabezpieczające i w tym postępowaniu odnieśliśmy sukces. Sąd wydał zarządzenie, że do czasu rozstrzygnięcia właściwego procesu Facebook ma zakaz ograniczania wyświetleń Konfederacji (…)” – powiedział Wawer nazywając postanowienie sądu “dopiero pierwszą wygraną bitwą”.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply