W czwartkowym wywiadzie dla telewizji Fox News, prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump krytykował działania części gubernatorów podczas pandemii koronawirusa.

Jak podaje w czwartek telewizja Fox News, Donald Trump krytykował działania części gubernatorów w okresie pandemii koronawirusa. Prezydent Stanów Zjednoczonych stwierdził, że część z nich przeszacowuje swoje potrzeby i szkody związane z wirusem.

„Mam przeczucie, że wiele z wypowiadanych liczb jest w pewnych miejscach większa niż rzeczywistość” – mówił. „Nie wierzę, że ktoś potrzebuje 40 lub 30 tysięcy respiratorów” – odnosił się do słów gubernatora Nowego Jorku. „Czasem gdy ma się wizytę w dużym szpitalu, są tam dwa respiratory. I nagle ktoś mówi: poproszę 30000 takich”.

Prezydent krytykował też innych lokalnych urzędników, twierdzi że to oni powinni wprowadzać działanie, a nie rząd centralny. „Pierwszą linią obrony powinny być szpitale i lokalne władze stanów. Mamy ludzi jak gubernator Inslee, który powinien robić więcej” – mówił Trump.

Zobacz także: Donald Trump chce wznowić działalność przemysłu do Wielkanocy, Izba Handlu nie podziela tego optymizmu

Podczas prywatnej konferencji, gubernator Inslee miał wzywać Trumpa do użycia swojej władzy w celu przyspieszenia produkcji niezbędnego medycznego sprzętu. Zdanie prezydenta jednak, rząd centralny powinien tylko wspierać poszczególne stany.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Również gubernator Michigan, wzywała prezydenta Stanów Zjednoczonych do podjęcia inicjatywy i wskazania jasnej drogi przez władzę federalną.

Zobacz także: Trump ogłasza w Nowym Jorku stan katastrofy, na ulice wyjdzie wojsko

Trump odpowiadał w programie. „Nie wiem czy ona wie co robi, ale wszystko co robi to siedzi na miejscu i obwinia rząd federalny. Nie załatwia sprawy mimo wysyłania przez nas masy sprzętu.” – mówił. „Teraz chce deklaracji stanu nadzwyczajnego i żebyśmy my podjęli taka decyzję”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Stany Zjednoczone z największą ilością zdiagnozowanych przypadków koronawirusa

Kresy.pl/Fox News

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz