Tematami rozmowy premiera Morawieckiego z wiceprezydentem USA Mike’em Pence’em były m.in. bezpieczeństwo energetyczne, współpraca wojskowa i przemysłów obronnych.

Kancelaria Premiera podała, że wiceprezydent USA pogratulował Mateuszowi Morawieckiemu w związku z objęciem przez niego urzędu premiera w imieniu prezydenta Donalda Trumpa i własnym. Dotyczyły one również gratulacji z okazji z 100–lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Premier Mateusz Morawiecki wskazywał na silne więzi łączące oba kraje. Wyraził nadzieję na utrzymanie dynamicznych kontaktów na najwyższym politycznym poziomie – podała Kancelaria Premiera. Premier Morawiecki miał zaznaczyć, że dla Polski kluczowe pozostaje bezpieczeństwo tak na poziomie obronnym, jak również bezpieczeństwo energetyczne.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Morawiecki i Juncker odbyli rozmowę „w cztery oczy”

Z zadowoleniem przyjmujemy amerykańskie wsparcie dla dywersyfikacji źródeł energii, m.in. dostaw gazu z USA do Polski, w tym poparcie dla projektu Baltic Pipe. Jest to tym bardziej istotne, ponieważ sektor infrastrukturalny, energetyczny, transportowy oraz IT są ważnym obszarem współpracy w kontekście Inicjatywy Trójmorza – brzmi komunikat wydany po rozmowie przedstawicieli Polski i USA.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wiceprezydent USA i premier Mateusz Morawiecki zgodzili się również na spotkanie w Waszyngtonie. W najbliższym czasie zostaną ustalone szczegóły dotyczące przyjazdu Morawieckiego. Jednocześnie wiceprezydent Mike Pence przyjął wystosowane zaproszenie przyjazdu do Polski.

Kresy.pl / wprost.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    jaro7 :

    Pan rozmawiał z wasalem i przekazał instrukcje,macie kupować i przepłacać za nasz wojskowy szrot i to bez szemrania że za drogo,macie nadal ujadać na Rosje i wspierać Banderoland.I nie próbowac protestować(nie próbują) przeciwko dwóm amerykańskim ustawom które maja umożliwić żydom bezkarną grabież POLSKIEGO majatku.