Jak poinformowała w czwartek Agencja Prasowa Reuters, Stany Zjednoczone zdiagnozowały najwięcej przypadków koronawirusa na świecie.

W czwartek Agencja Prasowa Reuters poinformowała, że liczba zakażonych koronawirusem w Stanach Zjednoczonych przerosła nawet liczbę zakażonych w Chinach.

Obecnie w Ameryce zostało zdiagnozowanych 81378 przypadków koronawirusa, w Chinach chorych jest jedynie sto osób mniej, trzecim państwem z największą ilością chorych są Włochy.

Jak pisaliśmy na portalu, w wywiadzie udzielonym stacji telewizyjnej Fox News Channel, Donald Trump informował, że chce wrócić do normalnego funkcjonowania rynku do Świąt Wielkanocnych.

Amerykańska Izba Handlu i organizacje zrzeszające przedsiębiorców nie podzielają optymizmu prezydenta.

“Zachęcamy właścicieli biznesów i obywateli do słuchania przedstawicieli służby zdrowia w sprawie zachowania dystansu między ludźmi. Wierzymy, że powinniśmy wrócić do pracy tak szybko jak będzie to bezpieczne” – mówił Neil Bradley z Izby Handlu.

Jak przekazywaliśmy, Nowy Jork stanowi centrum epidemii w Stanach Zjednoczonych. Jak informuje portal CNBC, według danych zebranych przez Johns Hopkins University w Nowym Jorku jest teraz więcej przypadków COVID-19 niż kilku krajach, m.in. Francji, Korei Południowej, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Na drugim miejscu pod względem liczby zakażeń w USA plasuje się Waszyngton – 1647, na trzecim zaś, Kalifornia – 1518.

Tymczasowe szpitale polowe zostaną wybudowane w Stony Brook, Westbury, Westchester oraz Jacob K. Javits Convention Center. Każdy z nich będzie posiadał miejsca dla 250 pacjentów.

Kresy.pl/Reuters

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply