Silny wybuch zrujnował budynek w centrum Madrytu [+VIDEO]

Jak podają środki masowego przekazu w jednym z budynków w centrum Madrytu doszło do silnej eksplozji. Są ofiary śmiertelne.

Do wybuchu doszło tuż przed godz. 16 czasu warszawskiego w ośmiopiętrowym piętrowym budynku znajdującym się przy ulicy Toledo. To centrum hiszpańskiej stolicy. Fotografie i nagrania wideo jakie pojawiły się na portalach społecznościowych pokazują, że budynek uległ poważnemu zniszczeniu. Według Polsat News zniszczone zostały trzy górne piętra budynku. Na portalu tej telewizji można przeczytać, że na skutek eksplozji zginęły co najmniej trzy osoby.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Portal Deutsche Welle podaje za hiszpańską redakcją „ABC” relację świadka twierdzącego, że „wszystko brzmiało jak bomba”. Na miejscem wybuchu unoszą się kłęby szarego dymu widoczne z daleka. W częściowo zawalonym budynku pracują już ratownicy medyczni i strażacy. Z niektórych nagrań wynika, że w budynku mogło dojść do niewielkiego pożaru.

Miejscowa policja wydała apel o to by nie zbliżać się do miejsca zdarzenia. Zniszczony budynek należy do miejscowej archidiecezji katolickiej.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kompetentne służby publiczne nie podały na razie żadnych informacji co do możliwych przyczyn eksplozji. Burmistrz Madrytu wyraził jednak przypuszczenie, że jej przyczyną był gaz z instalacji budynku.

Czytaj także: W Hiszpanii aresztowano terrorystów ISIS

polsatnews.pl/dw.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz