Polak, który odmówił wykonania polecenia policjanta, by założyć maskę ochronną, został skazany w Hiszpanii na 4 miesiące więzienia. Podkreślono jednak, że w czasie incydentu mężczyzna użył siły wobec funkcjonariusza.

Sąd w mieście Murcja w Hiszpanii skazał na cztery miesiące więzienia obywatela Polski, który odmówił wykonania polecenia policjanta, by założyć maskę ochronną – podały hiszpańskie media w sobotę. Podkreślono jednak, że mężczyzna użył siły wobec policjanta – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP).

Czytamy, że w orzeczeniu hiszpańskiego sadu, na które powołuje się agencja EFE zaznaczono, że 46-letni Polak przyznał się do zarzucanych mu czynów, m.in. do oplucia i uderzenia policjanta. Mężczyzna zwracał uwagę w czasie procesu, że w czasie ataku policjant nie odniósł obrażeń.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według hiszpańskiej agencji Polak zaatakował policjanta, kiedy ten usiłował go wylegitymować. Regionalny dziennik „La Verdad” podał, że zdarzenie miało miejsce przy Ronda de Garay, w centrum Murcji. Z zeznań świadków wynika, że dwie osoby, które towarzyszyły mężczyźnie, także nie miały masek ochronnych.

Władze Hiszpanii zniosły stan zagrożenia epidemicznego 21 czerwca. Jednak, rządy poszczególnych wspólnot autonomicznych, m.in. Murcji, nakazały używanie maseczek ochronnych w miejscach publicznych –  nawet w przypadku, gdy między osobami występuje 1,5-metrowy dystans społeczny.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W ciągu ostatniej doby, pierwszy raz od kwietnia, liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem przekroczyła w Hiszpanii 4 tys. W ciągu ostatnich 24 godzin z powodu koronawirusa zmarła w kraju kolejna osoba. Łączna liczba zmarłych na Covid-19 wynosi w Hiszpanii już 28 500.

Zobacz także: Odwołano wojskową defiladę 15 sierpnia. Powód – koronawirus

pap / rmf24.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz