Polak, który odmówił wykonania polecenia policjanta, by założyć maskę ochronną, został skazany w Hiszpanii na 4 miesiące więzienia. Podkreślono jednak, że w czasie incydentu mężczyzna użył siły wobec funkcjonariusza.

Sąd w mieście Murcja w Hiszpanii skazał na cztery miesiące więzienia obywatela Polski, który odmówił wykonania polecenia policjanta, by założyć maskę ochronną – podały hiszpańskie media w sobotę. Podkreślono jednak, że mężczyzna użył siły wobec policjanta – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP).

Czytamy, że w orzeczeniu hiszpańskiego sadu, na które powołuje się agencja EFE zaznaczono, że 46-letni Polak przyznał się do zarzucanych mu czynów, m.in. do oplucia i uderzenia policjanta. Mężczyzna zwracał uwagę w czasie procesu, że w czasie ataku policjant nie odniósł obrażeń.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Według hiszpańskiej agencji Polak zaatakował policjanta, kiedy ten usiłował go wylegitymować. Regionalny dziennik „La Verdad” podał, że zdarzenie miało miejsce przy Ronda de Garay, w centrum Murcji. Z zeznań świadków wynika, że dwie osoby, które towarzyszyły mężczyźnie, także nie miały masek ochronnych.

Władze Hiszpanii zniosły stan zagrożenia epidemicznego 21 czerwca. Jednak, rządy poszczególnych wspólnot autonomicznych, m.in. Murcji, nakazały używanie maseczek ochronnych w miejscach publicznych –  nawet w przypadku, gdy między osobami występuje 1,5-metrowy dystans społeczny.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W ciągu ostatniej doby, pierwszy raz od kwietnia, liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem przekroczyła w Hiszpanii 4 tys. W ciągu ostatnich 24 godzin z powodu koronawirusa zmarła w kraju kolejna osoba. Łączna liczba zmarłych na Covid-19 wynosi w Hiszpanii już 28 500.

Zobacz także: Odwołano wojskową defiladę 15 sierpnia. Powód – koronawirus

pap / rmf24.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz