Odwołano wojskową defiladę 15 sierpnia. Powód – koronawirus

„Planowana na 15 sierpnia defilada została odwołana ze względu na ryzyko zakażenia koronawirusem” – poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej we wtorek. Podkreślono, że defilada ma odbyć się w innym terminie.

Ministerstwo Obrony Narodowej podjęło decyzję o odwołaniu tegorocznej defilady wojskowej z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej – napisał resort we wtorek, odpowiadając na pytania PAP dotyczące tego, czy defilada odbędzie się mimo pandemii, która trwa nadal. Podkreślono, że defilada ma odbyć się w innym terminie.

MON podkreśliło, że decyzja w opisywanej sprawie zapadła w czasie spotkania ministra obrony Mariusza Błaszczaka z prezydentem Andrzejem Dudą, przedstawicielami służb sanitarnych, Ministerstwa Zdrowia, a także Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Rekordowy wzrost liczby zakażeń koronawirusem w Polsce

„Służby sanitarne nie rekomendowały organizacji tego wydarzenia. Defilady każdego roku przyciągają około 200 tysięcy osób. Tak wielkie zgromadzenia mogą zwiększać ryzyko zakażeń koronawirusem” – oświadczył resort.

Podkreślono, że zgodnie z planem odbędą się pozostałe przygotowane przez MON uroczystości związane z obchodami setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Zapowiedziano, że defilada odbędzie się w innym, bezpiecznym terminie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Tegoroczne obchody święta Wojska Polskiego zbiegną się z 100. rocznicą Bitwy Warszawskiej. W związku z tym będziemy mieli także do czynienia ze społecznymi obchodami 15 sierpnia.

Podawaliśmy, że w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej ulicami stolicy przejdzie Marsz Zwycięstwa Rzeczypospolitej organizowany przez Młodzież Wszechpolską i Ruch Narodowy.

Marsz rozpocznie się w sobotę 15 sierpnia o godz. 17:00 przy pomniku Mikołaja Kopernika. Następnie jego trasa prowadzić będzie Krakowskim Przedmieściem, Podwalem, ulicami Długą oraz Kilińskiego. Koniec przewidziany jest na placu Krasińskich. 

Zobacz także: Udział Ukraińców w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 r.

pap / wnp.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz