Odwołano wojskową defiladę 15 sierpnia. Powód – koronawirus

„Planowana na 15 sierpnia defilada została odwołana ze względu na ryzyko zakażenia koronawirusem” – poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej we wtorek. Podkreślono, że defilada ma odbyć się w innym terminie.

Ministerstwo Obrony Narodowej podjęło decyzję o odwołaniu tegorocznej defilady wojskowej z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej – napisał resort we wtorek, odpowiadając na pytania PAP dotyczące tego, czy defilada odbędzie się mimo pandemii, która trwa nadal. Podkreślono, że defilada ma odbyć się w innym terminie.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

8369.32 PLN    (38.04%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

MON podkreśliło, że decyzja w opisywanej sprawie zapadła w czasie spotkania ministra obrony Mariusza Błaszczaka z prezydentem Andrzejem Dudą, przedstawicielami służb sanitarnych, Ministerstwa Zdrowia, a także Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Zobacz także: Rekordowy wzrost liczby zakażeń koronawirusem w Polsce

„Służby sanitarne nie rekomendowały organizacji tego wydarzenia. Defilady każdego roku przyciągają około 200 tysięcy osób. Tak wielkie zgromadzenia mogą zwiększać ryzyko zakażeń koronawirusem” – oświadczył resort.

Podkreślono, że zgodnie z planem odbędą się pozostałe przygotowane przez MON uroczystości związane z obchodami setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Zapowiedziano, że defilada odbędzie się w innym, bezpiecznym terminie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Tegoroczne obchody święta Wojska Polskiego zbiegną się z 100. rocznicą Bitwy Warszawskiej. W związku z tym będziemy mieli także do czynienia ze społecznymi obchodami 15 sierpnia.

Podawaliśmy, że w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej ulicami stolicy przejdzie Marsz Zwycięstwa Rzeczypospolitej organizowany przez Młodzież Wszechpolską i Ruch Narodowy.

Marsz rozpocznie się w sobotę 15 sierpnia o godz. 17:00 przy pomniku Mikołaja Kopernika. Następnie jego trasa prowadzić będzie Krakowskim Przedmieściem, Podwalem, ulicami Długą oraz Kilińskiego. Koniec przewidziany jest na placu Krasińskich. 

Zobacz także: Udział Ukraińców w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 r.

pap / wnp.pl / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz