We wtorek na terenie Polski odnotowany został najwyższy dobowy wzrost zakażeń od początku epidemii. Ministerstwo poinformowało o 680 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia. Do tej pory w kraju odnotowano 48 149 zakażeń i 1 738 ofiar śmiertelnych.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o 680 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w ciągu doby. Jest to najwyższy dzienny wzrost na terenie Polski od początku trwania epidemii. W ciągu ostatnich 24 godzin z powodu choroby COVID-19 śmierć poniosło 6 osób. Do tej pory odnotowano w Polsce 48 149 zakażeń i 1 738 ofiar śmiertelnych.

Mamy 680 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (222), wielkopolskiego (94), małopolskiego (88), mazowieckiego (49), dolnośląskiego (47), podkarpackiego (41), łódzkiego (39), świętokrzyskiego (26), pomorskiego (17), podlaskiego (15), zachodniopomorskiego (15), lubelskiego (8), opolskiego (7), lubuskiego (5), warmińsko-mazurskiego (4) i kujawsko-pomorskiego (3)” – podał resort zdrowia w komunikacie. 

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Ministerstwo poinformowało także o nowych przypadkach śmiertelnych.

„Z przykrością informujemy o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 83-M Kraków, 90-K Racibórz, 78-M Gliwice, 60-M Łańcut, 87-K Przemyśl, 91-M Poznań” – dodano. 

Podkreślono, że większość osób miała choroby współistniejące.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak pisaliśmy, w ubiegłym tygodniu w Polsce odnotowana został niespotykana do tej pory liczba nowych zakażeń koronawirusem. Pierwszy – nieaktualny już – rekord został pobity w czwartek – odnotowano wówczas 615 nowych przypadków zarażenia. W piątek liczba ta wyniosła 657, zaś w sobotę 658.

W związku z rekordowymi liczbami nowych zakażeń w przestrzeni publicznej zaczęto spekulować na temat ewentualnego przywracania obostrzeń sanitarnych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Podawaliśmy, że w niedzielę rzecznik głównego inspektor sanitarnego Jan Bondar oświadczył, że „jeśli będą wracać jakieś obostrzenia, restrykcje, będą one regionalne”. Zaznaczył, że z racji na fakt, iż w kwestii ilości zakażeń w poszczególnych regionach występują nierówności, obostrzenia nie będą dotyczyły całej Polski.

Podkreślił także, że dużym wyzwaniem będzie ewentualny powrót dzieci do szkół we wrześniu.

Informowaliśmy także, że w sobotę Polska została umieszczona przez Ukrainę na liście krajów o podwyższonym ryzyku COVID-19. Konsekwencją tego jest konieczność odbycia, przez osoby wjeżdżające z Polski na Ukrainę, 14-dniowej kwarantanny.

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz