W ostatnich dniach liczba zakażeń koronawirusem w Polsce utrzymuje się na rekordowo wysokim poziomie. W sobotę odnotowano najwyższy do tej pory dobowy wzrost zakażeń – o 658.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. W ciągu ostatniej doby przybyło ich 658. To kolejny rekord dobowej liczby nowych zakażeń. W ostatnich dniach wzrost liczby nowych przypadków utrzymuje się na wyjątkowo wysokim poziomie. W ciągu ostatnich 24 godzin śmierć z powodu choroby COVID-19 poniosło w Polsce 5 osób.

W ostatnich dniach mamy do czynienia z rekordowym wzrostem liczby zakażeń na terenie Polski. Pierwszy rekord został pobity w czwartek – odnotowano wówczas 615 nowych przypadków zarażenia. W piątek liczba ta wyniosła 657, zaś w sobotę 658.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Resort podał w sobotę, że najwięcej zakażeń odnotowano w województwach: śląskim (214) i małopolskim (157). Kolejne miejsca zajęły województwa: mazowieckie (60), łódzkie (42), wielkopolskie (39), podkarpackie (26), lubelskie (18), pomorskie (17), warmińsko-mazurskie (17), dolnośląskie (15), zachodniopomorskie (15), kujawsko-pomorskie (11), lubuskie (9), opolskie (7), świętokrzyskie (7) i podlaskie (4).

W Polsce odnotowano do tej pory łącznie 46 346 przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu choroby COVID-19 zmarło 1721 osób.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zwrócił uwagę w rozmowie z Polsat News , że „w sobotę jest co prawda tylko o jeden przypadek więcej, niż w piątek, ale rzeczywiście mamy kolejny rekord”. „To nie są takie przyrosty, że ta ilość jest podwajana, tylko mamy mniej więcej constans” – dodał.

Wiceszef resortu zwrócił także uwagę na ogniska zakażeń w województwach śląskim i małopolskim. „Mamy tam sześć dużych ognisk, które w dalszym ciągu dostarczają nam tych nowych przypadków zakażenia: to są kopalnie i duże zakłady w Małopolsce” – oświadczył.

Podkreślił, że są tam prowadzone testy przesiewowe, w związku z czym „tych przypadków będzie więcej jeszcze przez kilka dni”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: W Rosji przeprowadzono już ponad 28 milionów testów na koronawirusa

Rekordowy przyrost liczby nowych przypadków zakażenia odnotowywany jest także na całym świecie.

W piątek Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) informowała o rekordowej liczbie nowych zakażeń koronawirusem na świecie. Według danych WHO ostatniej doby wykryto 292 527 przypadków Covid-19.

Codzienny raport WHO sugeruje, że największe wzrosty odnotowane zostały w Brazylii (69 tys.), USA (65 tys.) i Indiach (55 tys.).

Zobacz także: Kolejne Konsultacje Narodowe na Węgrzech – tym razem na temat koronawirusa

twitter.com / pap / rmf24.pl /Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz