Rosyjskie służby medyczne przeprowadziły już łącznie ponad 28 mln testów na obecność koronawirusa – poinformowała w piątek służba prasowa Federalnej Służby Nadzoru Ochrony Praw Konsumentów i Dobrobytu Człowieka, przekazała agencja prasowa Tass.

Jak poinformowała rosyjska agencja prasowa Tass, w Federacji Rosyjskiej przeprowadzono już ponad 28 milionów testów na obecność koronawirusa. Informacje te podała Federalna Służba Nadzoru Ochrony Praw Konsumentów i Dobrobytu Człowieka. 27 lipca służba sanitarna poinformowała, że liczba badań przeprowadzonych w kraju przekroczyła 27 milionów.

„W Federacji Rosyjskiej przeprowadzono ponad 28,1 mln testów na koronawirusa” – czytamy w komunikacie. W ciągu ostatnich 24 godzin przeprowadzono 303 000 testów.

Zobacz też: Ukraińskie władze: mieszkaniec Tarnopolszczyzny zaraził się koronawirusem po raz trzeci

Jak podaje agencja, do chwili obecnej pod obserwacją medyczną pozostaje 257 813 osób z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Liczba zakażeń koronawirusem w Rosji wzrosła o 5482 w ciągu ostatnich 24 godzin, a łączna liczba zakażeń osiągnęła 839 981 – przekazało w piątek dziennikarzom centrum kryzysowe zajmujące się zwalczaniem koronawirusa.

Według danych dzienny wzrost nie przekroczył 0,7% przez 10 dni. 695 nowych przypadków wykryto w Moskwie, 210 – w obwodzie swierdłowskim, 171 przypadków – w Obwodzie Autonomicznym Chanty-Mansyjskim, 159 – w Petersburgu i 150 przypadków w obwodzie moskiewskim.

Obecnie w Rosji jest 187 608 przypadków infekcji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Rzecznik polskiego rządu Piotr Müller zapowiedział, że władze mogą przywrócić obowiązek kwarantanny dla przybywających do Polski z określonych państw.

„Powrót ograniczeń jest możliwy, ale mamy nadzieję i do tego dążymy aby to nie był taki lockdown, jak wcześniej” – powiedział Müller w czwartkowym wydaniu programu „Graffiti” w telewizji Polsat News. Rzecznik rządu ujawnił jakie ograniczenia ma na myśli. Przywrócony może zostać obowiązek dwutygodniowej kwarantanny dla przyjeżdżających do Polski z innych państw.

W poniedziałek podaliśmy informację litewskiego nadawcy publicznego, że władze Litwy także rozważają przywrócenie kwarantanny dla przyjezdnych z niektórych krajów. Wśród państw uważanych przez litewski rząd za niosące ryzyko jest Polska.

Kresy.pl/Tass

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz