Georgette Mosbacher Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce poinformowała w piątek o swoim zadowoleniu z zakończonych polsko – amerykańskich negocjacji. „Świetna wiadomość!” – napisała na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Ambasador Mosbacher napisała w piątek na Twitterze: „Świetna wiadomość! USA i Polska zakończyły negocjacje nad Wspólną Deklaracją Współpracy Obronnej (EDCA), która wprowadzi w życie wspólna wizję naszych prezydentów dotyczącą amerykańskiej obecności wojskowej w Polsce. Dziękuję wszystkim, którzy ciężko nad tym pracowali!”.

Zobacz też: Stany Zjednoczone chcą zmienić dawną radziecką bazę w Rumunii w główne lotnisko NATO w regionie Morza Czarnego

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6489 PLN    (29.49%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

W podobnie optymistycznym tonie wypowiedział się Minister Obrony Narodowej, Mateusz Błaszczak.  Minister napisał na swoim koncie na Twitterze: „Ważny dzień dla bezpieczeństwa Polski. Zakończyliśmy negocjacje z Amerykanami i wkrótce podpiszemy finalną umowę ws. trwałej obecności wojsk USA w Polsce. W naszym kraju, oprócz większej liczby żołnierzy US Army, będzie także najważniejsze w naszym regionie Dowództwo Sił Lądowych”.

Według informacji przekazanych przez ministra, plan działania został potwierdzony przez Sekretarza Obrony USA Marka Espera. „Wszystko zgodnie z planem! W Polsce będzie więcej żołnierzy USA oraz powstanie najważniejsze w naszym regionie Dowództwo Sił Lądowych. Sekretarz Obrony USA potwierdził dziś nasze ustalenia i wskazał na możliwość dalszego zwiększenia liczebności amerykańskich żołnierzy w Polsce”.

Zobacz też: W Rumunii powstanie nowy korpus wielonarodowy NATO

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało też, że w Polsce będzie mieścił się ośrodek dowodzenia NATO na całej wschodniej flance.

Zobacz też: AP: USA uderzają w Polskę i inne kraje Europy w związku z roszczeniami ws. Holokaustu

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz