Georgette Mosbacher Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce poinformowała w piątek o swoim zadowoleniu z zakończonych polsko – amerykańskich negocjacji. „Świetna wiadomość!” – napisała na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Ambasador Mosbacher napisała w piątek na Twitterze: „Świetna wiadomość! USA i Polska zakończyły negocjacje nad Wspólną Deklaracją Współpracy Obronnej (EDCA), która wprowadzi w życie wspólna wizję naszych prezydentów dotyczącą amerykańskiej obecności wojskowej w Polsce. Dziękuję wszystkim, którzy ciężko nad tym pracowali!”.

Zobacz też: Stany Zjednoczone chcą zmienić dawną radziecką bazę w Rumunii w główne lotnisko NATO w regionie Morza Czarnego

W podobnie optymistycznym tonie wypowiedział się Minister Obrony Narodowej, Mateusz Błaszczak.  Minister napisał na swoim koncie na Twitterze: „Ważny dzień dla bezpieczeństwa Polski. Zakończyliśmy negocjacje z Amerykanami i wkrótce podpiszemy finalną umowę ws. trwałej obecności wojsk USA w Polsce. W naszym kraju, oprócz większej liczby żołnierzy US Army, będzie także najważniejsze w naszym regionie Dowództwo Sił Lądowych”.

Według informacji przekazanych przez ministra, plan działania został potwierdzony przez Sekretarza Obrony USA Marka Espera. „Wszystko zgodnie z planem! W Polsce będzie więcej żołnierzy USA oraz powstanie najważniejsze w naszym regionie Dowództwo Sił Lądowych. Sekretarz Obrony USA potwierdził dziś nasze ustalenia i wskazał na możliwość dalszego zwiększenia liczebności amerykańskich żołnierzy w Polsce”.

Zobacz też: W Rumunii powstanie nowy korpus wielonarodowy NATO

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało też, że w Polsce będzie mieścił się ośrodek dowodzenia NATO na całej wschodniej flance.

Zobacz też: AP: USA uderzają w Polskę i inne kraje Europy w związku z roszczeniami ws. Holokaustu

Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz