W Hiszpanii szybko wzrasta liczba wykrywanych nowych przypadków nosicielstwa koronawirusa SARS CoV-2. Władze wprowadzają ostrą kwaranatannę na kolejnych obszarach.

W Hiszpanii odnotowano w poniedziałek ponad 3 tys. nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Oznacza to, że od początku pandemii w państwie tym wykryto już 344,1 tys. zarażonych. Aktywnych przypadków jest 118 704 jak podała we wtorek brytyjska gazeta „The Sun”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W niektórych regionach pandemia narasta szybciej niż w innych. Jeszcze na początku lipca władze zadecydowały o przywróceniu zniesionych w maju obostrzeń przeciwepidemicznych w niektórych dystryktach Katalonii i Galicji. We wtorek portal „The Sun” poinformował o wprowadzeniu generalnej kwarantanny w miasteczkach Iscar i Pedrajas położonych w regionie stołecznym. Łącznie zobowiązaniem do pozostania w domach objęto w nich około 10 tys. mieszkańców. Zakazano im wyjeżdżania do innych miejscowości. Wszystko po zdiagnozowaniu 49 nowych przypadków nosicielstwa koronawirusa tylko wśród pracowników lokalnej rzeźni.

Region Madrytu jest obok Aragonii obszarem szybkiego przyrostu nowych przypadków. W całej Hiszpanii liczba wykrywanych nosicieli wzrosła wyraźnie po 22 lipca.

Hiszpania jest wśród tych europejskich państw, której najciężej przechodziły pierwszą falę pandemii. Łącznie odnotowano w niej już 28,4 tys. przypadków śmierci nosicieli nowego konronawirusa.

Czytaj także: Rekordowy wzrost liczby zakażeń koronawirusem w Polsce

thesun.co.uk/worldometeres.info/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz