MON zaprzecza doniesieniom prasowym o okolicznościach towarzyszących wylotowi ekipy przygotowującej wizytę Andrzeja Dudy w Kuwejcie.

Rzeczniczka prasowa Ministerstwa Obrony Narodowej płk Anna Pęzioł-Wójtowicz zdementowała w sobotę doniesienia dziennika „Fakt” o tym jakoby resort ministra Macierewicza próbował zablokować wylot ekipy prezydenta Dudy do Kuwejtu. Prezydent chciał przybyć tam na spotkanie wigilijne z polskimi żołnierzami.

Dziś redakcja @FAKT24PL zamieściła kolejny FakeNews/kłamstwo dotyczące MON. – napisała płk Pęzioł-Wójtowicz na Twitterze dodając, że wszystkie informacje przypisujące MON jakiekolwiek działania na niekorzyść BBN i BOR zawarte w artykule tabloidu są kłamstwem. W kolejnym twitcie rzeczniczka MON zapewniła, że „realizacja zadań z użyciem samolotów wojskowych jest zawsze realizowana zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i przepisami prawa”.

Płk Pęzioł-Wójtowicz skomentowała w ten sposób sobotni artykuł „Faktu” pt. “Wojna o samolot. Szef MON blokował wizytę Dudy”. Według informacji dziennika w poniedziałek 18. grudnia do Kuwejtu miała wylecieć ekipa BOR przygotowująca wizytę głowy państwa. Do planowanego wylotu nie doszło z powodu braku sprawnej maszyny. Wylot przeniesiony na następny dzień również miał się opóźniać z powodów technicznych. Po naprawieniu samolotu MON miało nie wydawać zgody na wylot. “Z resortu płynęły sprzeczne sygnały to potęgowało chaos” – pisał „Fakt” powołując się na źródło w siłach powietrznych. Gdy w końcu transportowy Hercules wystartował, jak twierdzi gazeta, musiał zawrócić po rozszczelnieniu się drzwi. „Pilot związał je sznurkiem i zawrócił” – twierdzi „Fakt”.

Przypomnijmy, że wcześniej „Super Express” podawał, iż Andrzej Duda chce odwołania Antoniego Macierewicza z powodu zamieszania związanego z wizytą w Kuwejcie. Ostatecznie przeszkody udało się pokonać i do wizyty prezydenta w Zatoce Perskiej doszło, ale zamieszanie z samolotem miało wpłynąć niekorzystnie na i tak nie najlepsze stosunki między Pałacem Prezydenckim a MON.

CZYTAJ TAKŻE: Andrzej Duda odniósł się do swoich słów „o ubeckich metodach szefa MON”

Kresy.pl / Interia

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. tagore
  tagore :

  Kresy bardzo często publikują nowości ogłaszane przez Agorowe i Szpringerowe dzieci ,w ogromnej większości okazują się one kłamstwami .Zaczyna mnie zastanawiać czy źródłem
  takiego wzmacniania głosu tub propagandowych nieżyczliwych dla Polski jest tylko niechęć
  do Rządu PIS.

  • Tutejszym
   Tutejszym :

   @tagore Jesteś Pan dla mnie intelektualnym autorytetem.
   Ale w tej sprawie mam mieszane uczucia.
   Jaka kolwiek selekcja nowości może grozić podejrzeniem
   o brak bezstronności ze strony Redakcji kresy.pl.
   “Agorowe i Szpringerowe dzieci” według mnie nie mają
   nic wspólnego z moralnością i lojalnością wobec RP.
   Walczą z Rządem PIS jak tylko mogą i jak tylko one potrafią.
   Redakcja nie zgłaszając ex post zastrzeżeń do Pańskiego tekstu,
   pośrednio zgadza się (moim zdaniem) z Pana uwagami.

   • tagore
    tagore :

    @Tutejszym Problemem jest brak weryfikacji tych informacji przed zamieszczeniem, w większości wypadków jest to dość łatwe .
    Pokolenie internetowe ma skłonność do uznawania z zasady informacji publikowanych w internecie za fakty ,stąd błyskawiczna kariera ogromnej większości najgłupszych nawet nowości.
    Kto posługiwał się siecią dla celów powiedzmy handlowych ważąc każde słowo odbiera to za niechlujstwo i brak szacunku dla czytelników. Makler przy takim podejściu szybko wypadł by z zawodu.

    • Tutejszym
     Tutejszym :

     @tagore Zgadzam się z Panem całkowicie.
     A teraz z innej beczki:
     Czekałem na życzenia Bożenarodzeniowe ze strony kresy.pl
     Nie doczekałem się okolicznościowego słowa “BÓG” od lat.
     Czy to jest niechlujstwo czy brak szacunku dla czytelników?.
     W zamian kawałek mojej ulubionej kolędy:

     “Bóg się rodzi, moc truchleje,
     Pan niebiosów obnażony;
     Ogień krzepnie, blask ciemnieje,
     Ma granice nieskończony.
     Wzgardzony okryty chwałą,
     Śmiertelny Król nad wiekami;
     A Słowo Ciałem się stało
     i mieszkało między nami.”

     Wystąpi tutaj weryfikacja tej informacji przed zamieszczeniem?
     Życzę zdrowia i spokoju w Pańskiej Rodzinie w Nowym Roku.