Młodzież Wszechpolska organizuje 15 sierpnia Marsz Zwycięstwa Rzeczpospolitej

W setną rocznicę Bitwy Warszawskiej ulicami stolicy przejdzie Marsz Zwycięstwa Rzeczypospolitej – poinformowali w piątek 31 lipca przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej i Ruchu Narodowego. Zdaniem narodowców państwo nie postarało się o należyte upamiętnienie Cudu nad Wisłą.

Robert Winnicki, poseł Konfederacji i prezes Ruchu Narodowego, podkreślił podczas konferencji prasowej przed Sejmem, że 100 lat temu “zmobilizowany naród polski” uratował siebie, Europę, cywilizację i “nasz ład, w którym od dwóch tysięcy lat Europa żyje”.

CZYTAJ TAKŻE: Rozstrzygnięto konkurs na pomnik Bitwy Warszawskiej. W stolicy stanie wielki gnomon

Winnicki przekonywał, że jest to kolejna z “setnych rocznic”, która nie “nie doczeka się należytej oprawy ani ze strony władz państwowych, ani ze strony władz Warszawy”.

Rząd nie zrobił nic, co zapamiętają kolejne pokolenia. Warszawa nie doczeka się pomnika godnego tego wydarzenia. To jest ogromny wyrzut zarówno dla władz miasta, jak i dla rządu polskiego – ocenił prezes Ruchu Narodowego.

Mateusz Marzoch, rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej, zauważył, że w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej Polska “nie doczekała się” także, zapowiadanego przez rząd PiS, Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Ossowie.

Wiceprezes Okręgu Mazowieckiego Młodzieży Wszechpolskiej Arkadiusz Jabłoński przypomniał, że Marsz Zwycięstwa odbywa się w Warszawie od 2017 r. Co roku musieliśmy zmagać się z kłopotami sprawianymi nam przez środowiska lewicowe – zaznaczył.

CZYTAJ TAKŻE: Udział Ukraińców w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 r.

Tegoroczny marsz również organizowany jest przez Młodzież Wszechpolską. Rozpocznie się on w sobotę 15 sierpnia o godz. 17:00 przy pomniku Mikołaja Kopernika. Następnie jego trasa prowadzi Krakowskim Przedmieściem, Podwalem, ulicami Długą oraz Kilińskiego. Koniec przewidziany jest na placu Krasińskich. Liczymy, że setne obchody Cudu nad Wisłą będą impulsem do nadania w przyszłości temu wydarzeniu jeszcze większej rangi – powiedział Jabłoński.

Prezes Okręgu Mazowieckiego Ruchu Narodowego Mariusz Krogulski poinformował, że na placu Krasińskich odbędzie się poświęcenie sztandaru Ruchu Narodowego, co będzie “przypieczętowaniem” pięcioletniej historii partii.

Bitwa Warszawska, zwana także Cudem nad Wisłą, byłą decydującym starciem wojny polsko-bolszewickiej. Zdaniem brytyjskiego polityka i dyplomaty Edgara D’Abernon Bitwa Warszawska była jedną z 18. przełomowych bitew w historii świata.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply