Biden uczci pół miliona ofiar koronawirusa w USA

W poniedziałek zarejestrowana liczba osób zmarłych w USA w związku z zarażeniem COVID-19 prawdopodobnie przekroczy symboliczne pół miliona. Prezydent Joe Biden zamierza uczcić amerykańskie ofiary koronawirusa minutą ciszy i zapaleniem świec w Białym Domu.

Jak podaje agencja Associated Press, Stany Zjednoczone w nieco ponad rok od początku pandemii koronawirusa w tym kraju zbliżają się do liczby pół miliona zmarłych. Obecnie ofiar śmiertelnych COVID-19 jest około 498 tysięcy.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Pierwsze znane zgony z powodu wirusa w USA miały miejsce na początku lutego 2020 roku, obie w hrabstwie Santa Clara w Kalifornii. Pierwsze 100 000 osób zmarło w ciągu czterech miesięcy. We wrześniu liczba zmarłych przekroczyła 200 tysięcy, a w grudniu 300 tysięcy. Następne 100 tys. zmarło w nieco ponad miesiąc. Przejście ze 400 tys. do progu 500 tys. zajęło około dwóch miesięcy.

Zdaniem czołowego amerykańskiego eksperta od chorób zakaźnych dra Anthony’ego Fauciego niczego takiego USA nie doświadczyły od czasu epidemii hiszpanki w 1918 roku.

W poniedziałek zarejestrowana liczba osób zmarłych w związku z zarażeniem COVID-19 w USA prawdopodobnie przekroczy symboliczne pół miliona. Prezydent Joe Biden planuje uczcić to wydarzenie o zachodzie słońca chwilą ciszy i ceremonią zapalania świec w Białym Domu. Wygłosi też krótkie przemówienie.

Według Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa oficjalna liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa na świecie zbliża się do 2,5 miliona, zatem na USA przypada jedna piąta wszystkich ofiar pandemii. Uważa się, że rzeczywista liczba ofiar śmiertelnych na świecie jest znacznie wyższa, m.in. z powodu niewystarczającej liczby testów i przypisywania zgonom innych przyczyn na wczesnym etapie pandemii. Powszechnie cytowany model Uniwersytetu w Waszyngtonie przewiduje, że liczba ofiar śmiertelnych w USA do 1 czerwca br. przekroczy 589 tysięcy pomimo akcji szczepień.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Reuters: Biały Dom rozmawia z Facebookiem i Twitterem nt. uciszenia antyszczepionkowców

Kresy.pl / apnews.com

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz