Hiszpania: 637 zgonów z powodu koronawirusa w ciągu ostatniej doby

W Hiszpanii podczas ostatniej doby zanotowano 637 nowych ofiar śmiertelnych koronawirusa. W tym kraju z powodu choroby COVID-19 zmarło już łącznie 13055 osób – poinformowało hiszpańskie ministerstwo zdrowia w poniedziałek.

Liczba zakażonych koronawirusem zwiększyła się w Hiszpanii z niedzieli na poniedziałek ze 130759 do 135032. Podczas ostatniej doby odnotowano 637 ofiar śmiertelnych koronawirusa – informuje Polska Agencja Prasowa (PAP) powołując się na komunikat Ministerstwa Zdrowia Hiszpanii. Łączna liczba zgonów w tym kraju wynosi aktualnie 13055.

Zobacz także: Hiszpania przedłuży ogólnokrajowe obostrzenia

W poniedziałkowym oświadczeniu hiszpański resort zdrowia zwrócił uwagę na utrzymujący się spadek liczby nowych zgonów oraz zachorowań na Covid-19. Liczba zgonów zanotowana w tym kraju w ciągu ostatniej doby jest najniższa od 24 marca. W porównaniu z dobą wcześniejszą, zanotowano o 37 przypadków ofiar śmiertelnych mniej.

Jak podaje PAP, w Hiszpanii spada także dynamika zakażeń koronawirusem. Między sobotą a niedzielą zanotowano w Hiszpanii 6023 nowych infekcji. W ciągu ostatniej doby stwierdzono zaś 4273 przypadki.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Zobacz także: Hiszpania zatrzymuje gospodarkę

Najwięcej ofiar śmiertelnych odnotowano we wspólnocie autonomicznej Madrytu. Zanotowano tam łącznie 5136 zgonów ( w niedzielę ich liczba wzrosła o 195 przypadków). Stwierdzono tam także w ciągu ostatniej doby  1139 nowych przypadków zakażenia, zaś dotychczasowa łączna liczba infekcji wynosi 38,7 tys.

Szacunki hiszpańskich służb sanitarnych sugerują, że 40,5 tys. pacjentów wyzdrowiało do poniedziałku w całym kraju. Podkreślają też, że wśród ofiar śmiertelnych przeważająca cześć to osoby w wieku emerytalnym. Pacjenci powyżej 80 roku życia stanowią prawie 43 proc. zmarłych spośród 13 tys.

pap / wnp.pl / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz