Projekt PIS w sprawie głosowania korespondencyjnego, wraz z autopoprawką zakładającą, że w wyborach prezydenckich w 2020 roku ma to być jedyny sposób głosowania, nie został wprowadzony w poniedziałek do porządku obrad Sejmu. Ogłoszono przerwę w obradach. Potrwa do wtorku do godziny 15:00.

Sejm nie wprowadził w poniedziałek do porządku obrad projektu PIS, który dotyczy głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich – informuje Polska Agencja Prasowa (PAP). 228 posłów opowiedziało się za włączeniem projektu do obrad, 228 było przeciw, zaś 3 wstrzymało się. Ogłoszono przerwę w obradach. Potrwa do godziny 15:00 we wtorek.

Zobacz także: Jarosław Gowin: „Podaję się do dymisji ale porozumienie pozostaje w rządzie”

Przerwa w obradach została ogłoszona przez marszałek Sejmu Elżbiet Witek po zakończeniu głosowania. Będzie trwała do wtorku do godziny 15:00.

W ubiegły wtorek posłowie PIS złożyli projekt ustawy w kwestii zasad przeprowadzania głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich zarządzonych w 2020 r. Projekt zakładał, że wszystkim wyborcom będzie przysługiwała możliwość głosowania korespondencyjnego. Do projektu została następnie złożona przez posłów PIS autopoprawka. Zakłada ona, że w przypadku wyborów prezydenckich w 2020 roku głosowanie korespondencyjne będzie jedyną możliwością oddania głosu. Rozwiązanie miałoby dotyczyć obydwu tur wyborów.

Zobacz także: Gowin: wybory nie mogą odbyć się 10 maja, będę do tego przekonywał obóz Zjednoczonej Prawicy

pap / forsal.pl / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz