Firma technologiczna Ghost Robotics zaprezentowała nową wersję swojego „robo-psa”, czyli czworonożnego bezzałogowego pojazdu naziemnego (Q-UGV), wyposażonego w karabin szturmowy strzelający 6,5 mm amunicją Creedmoor.

Najnowszy wariant „robo-psa” – Vision 60 – wynik współpracy Ghost Robotics i SWORD International, został pokazany podczas głównej dorocznej konwencji Stowarzyszenia Armii Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie. Pierwsze „robo-psy” niedawno trafiły w szeregi amerykańskich Marines.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Chociaż informacje o nowo zamontowanym karabinie (Special Purpose Unmanned Rifle) są ograniczone, Ghost Robotics ujawniło, że broń jest w stanie trafiać w cele z odległości 1200 metrów. Robot zapewnia również imponującą stabilizację broni dzięki swojej czworonożnej konstrukcji.

Jak podało „The Drive”, broń może mieć „pewien stopień dodatkowej autonomii”, ponieważ jest ona oparta na sztucznej inteligencji, który umożliwia broń do wykrywania i blokady na temat potencjalnych zagrożeń.

Broń ma być także wyposażona w tłumik dźwięku.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Na grzbiecie QUGV-a można zamontować także dron pozwalający mu się wzbić w powietrze, czujnik ruchu i kamerę z noktowizorem czy wyrzutnię małych pocisków.

Ghost Robotics wyjaśniło, że Q-UGV jest wyposażony w system, który zapewnia, że ​​robot będzie działał, nawet jeśli czujniki, których używa do poruszania się, ulegną awarii lub zostaną zniszczone.

Zamontowanie broni na robotach-psach może pozwolić im na natychmiastowe ściganie dowolnych celów, zarówno na dłuższych dystansach, jak i w ciasnych przestrzeniach, które są uważane za ryzykowne dla żołnierzy.

W ostatnich latach Pentagon przeznaczył ogromne środki finansowe na budowę pierwszego interfejsu mózg-komputer, za pomocą którego żołnierze mogliby komunikować się z robotami. Ghost Robotics współpracuje z rządem w kwestiach budowy pierwszych robotów na potrzeby Sił Kosmicznych. Maszyny mają pojawić się na planowanej przez Pentagon militarnej stacji kosmicznej oraz pierwszej placówce amerykańskiej armii na powierzchni Księżyca.

CZYTAJ TAKŻE: Rosja opracowuje bardziej zrobotyzowaną wersję zestawu bojowego żołnierza przyszłości

Kresy.pl / thedrive.com / thedefensepost.com

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz