“Każdy z nas, obywateli, musi zdać sobie sprawę, że droga do niedemokratycznych Stanów Zjednoczonych, to nie jest jeden etap. To cała seria kroków” – powiedział były prezydent USA Barack Obama w rozmowie z “CNN”. Wskazał Polskę i Węgry jako kraje, które dziesięć lat temu były “dobrze funkcjonującymi demokracjami”, a stały się “w gruncie rzeczy autorytarne”.

Gdy popatrzymy na takie miejsca jak Węgry albo Polska – które nie miały takich demokratycznych tradycji jak my, nie były w nich tak mocno zakorzenione. A jednak jeszcze 10 lat temu były dobrze funkcjonującymi demokracjami, a stały się w gruncie rzeczy autorytarne – oświadczył Obama w czasie wtorkowej rozmowy ze stacją “CNN”.

“Władimir Putin zostaje wybrany przez głosujących Rosjan, ale nikt z nas nie powie, że to jest demokracja, której chcemy” – były prezydent USA odniósł się w ten sposób do słów prowadzącego, sugerujących, że demokracja nie zawsze upada w wyniku przewrotu wojskowego, ale także przy urnach wyborczych.

Przypomnijmy, że we wrześniu ubiegłego roku fundacja Obamy wybrała stypendystów z Polski.

W programie „Liderzy”, który został przygotowany przez fundację byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy, jako stypendyści z Polski, biorą udział: aktywista LGBT Bart Staszewski oraz Zuzanna Rudzińska-Bluszcz.

Zobacz także: Bodnar dla niemieckich mediów: UE powinna być bardziej stanowcza względem Polski

edition.cnn.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply