„Dzisiaj dla Al Jazeera opowiadałem o strefach wolnych od LGBT w Polsce. Byliśmy też w kilku miejscowościach na Lubelszczyźnie” – napisał w niedzielę na Twitterze aktywista LGBT Bart Staszewski. Wielu użytkowników Twittera zaczęło przypominać z jakiego kraju nadawana jest ta telewizja i jak wygląda tam prawo dotyczące osób homoseksualnych.

Dziennikarze byli w szoku, że takie rezolucje, wycelowane w osoby LGBT istnieją w Polsce – napisał Staszewski na Twitterze. Zasłynął on między innymi propagowaniem na skalę międzynarodową fałszywych informacji, sugerujących, że w Polsce istnieją tzw. strefy wolne od LGBT. Przypomnijmy, że fotografował się na tle tablic, imitujących urzędowe znaki, które sam wykonał.

Zobacz także: Gmina Zakrzówek pozywa Barta Staszewskiego za akcję z tabliczkami „strefa wolna od LGBT”

Wpis aktywisty wyśmiał m.in. francuski publicysta Patrick Edery. „Al Jazeera to kanał Kataru… Katar, gdzie homoseksualizm jest zakazany, pod groźbą śmierci dla muzułmanów i 7 lat pozbawienia wolności dla innych!” – napisał.

Tweet wywołał falę komentarzy wśród użytkowników portalu. Skomentował go m.in. mec. Bartosz Lewandowski z Ordo Iuris. „Wkrótce „strefy wolne od LGBT” w obrzydliwej i homofobicznej Polsce skrytykuje oficjalnie Katar. Zaraz za nim Arabia Saudyjska, Jemen, Iran, Kuwejt, Pakistan i Syria. Cały wolny i tolerancyjny świat potępia dyskryminację LGBT+ w Polsce!” – napisał.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz