Aktywista LGBT Bart Staszewski oraz kandydatka na stanowisko RPO Zuzanna Rudzińska-Bluszcz wezmą udział w programie „Liderzy”, który został przygotowany przez fundację byłego prezydenta USA Baracka Obamy.

W programie „Liderzy”, który został przygotowany przez fundację byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy, wezmą udział: aktywista LGBT Bart Staszewski oraz kandydatka na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich Zuzanna Rudzińska-Bluszcz – czytamy na stronie fundacji.

„Program identyfikuje wschodzących liderów pracujących w rządzie, w organizacjach pozarządowych i w prywatnym sektorze, którzy angażowali się na rzecz dobra wspólnego. Ma na celu zbudowanie sieci innowacyjnych i etycznych kreatorów zmian w swoich społecznościach, którzy chcą je napędzać jednocześnie się rozwijając i wspierając siebie nawzajem” – napisano na stronie internetowej Fundacji Obamy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W projekcie będą brały udział 34 osoby z Europy (w tym 2 z Polski). Z Polski będą to: aktywista LGBT Bart Staszewski i kandydatka na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich Zuzanna Rudzińska-Bluszcz.

Staszewski został przedstawiony jako członek zarządu Stowarzyszenia Lubelski Marsz Równości, organizacji pozarządowej z Polski wschodniej, która organizuje Parady Równości, w celu stworzenia „bezpiecznej przestrzeni do działania na rzecz zmian”.

„W ramach swojej pracy Bart stworzył raport dokumentujący naruszenia praw LGBTQ w Lublinie oraz dokument 'Artykuł 18′ rzucający światło na wpływ 'stref wolnych od LGBTQ' w Polsce. Bart czerpie inspirację z oporu, solidarności i jedności wczesnych aktywistów LGBTQ w czasie zamieszek w Stonewall i jest pasjonatem walki z propagandą anty-LGBTQ u boku odważnych młodych ludzi, którzy mają nadzieję na lepszą przyszłość” – czytamy na stronie internetowej fundacji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zuzanna Rudzińska-Bluszcz została z kolei przedstawiona jako koordynator ds. Strategicznych Postępowań Sądowych w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich.

„Zuzanna wygrała ponad 30 przełomowych spraw dotyczących praw obywatelskich i praw człowieka, koncentrując się szczególnie na grupach zmarginalizowanych, takich jak społeczność LGBTQ, migranci i uchodźcy oraz dysydenci polityczni. Jej ostatnie wysiłki koncentrowały się na zwalczaniu mowy nienawiści w intrenecie poprzez powołanie grupy bezstronnych ekspertów i uruchomienie platformy zgłaszania szkodliwych treści online” – napisano.

Zobacz także: Działacze LGBT zakłócili uroczystości upamiętniające Żołnierzy Wyklętych m.in. puszczając pieśń włoskich komunistów 

obama.org / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz