Aktywista LGBT Bart Staszewski oraz kandydatka na stanowisko RPO Zuzanna Rudzińska-Bluszcz wezmą udział w programie „Liderzy”, który został przygotowany przez fundację byłego prezydenta USA Baracka Obamy.

W programie „Liderzy”, który został przygotowany przez fundację byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy, wezmą udział: aktywista LGBT Bart Staszewski oraz kandydatka na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich Zuzanna Rudzińska-Bluszcz – czytamy na stronie fundacji.

„Program identyfikuje wschodzących liderów pracujących w rządzie, w organizacjach pozarządowych i w prywatnym sektorze, którzy angażowali się na rzecz dobra wspólnego. Ma na celu zbudowanie sieci innowacyjnych i etycznych kreatorów zmian w swoich społecznościach, którzy chcą je napędzać jednocześnie się rozwijając i wspierając siebie nawzajem” – napisano na stronie internetowej Fundacji Obamy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W projekcie będą brały udział 34 osoby z Europy (w tym 2 z Polski). Z Polski będą to: aktywista LGBT Bart Staszewski i kandydatka na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich Zuzanna Rudzińska-Bluszcz.

Staszewski został przedstawiony jako członek zarządu Stowarzyszenia Lubelski Marsz Równości, organizacji pozarządowej z Polski wschodniej, która organizuje Parady Równości, w celu stworzenia „bezpiecznej przestrzeni do działania na rzecz zmian”.

„W ramach swojej pracy Bart stworzył raport dokumentujący naruszenia praw LGBTQ w Lublinie oraz dokument ‚Artykuł 18’ rzucający światło na wpływ ‚stref wolnych od LGBTQ’ w Polsce. Bart czerpie inspirację z oporu, solidarności i jedności wczesnych aktywistów LGBTQ w czasie zamieszek w Stonewall i jest pasjonatem walki z propagandą anty-LGBTQ u boku odważnych młodych ludzi, którzy mają nadzieję na lepszą przyszłość” – czytamy na stronie internetowej fundacji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zuzanna Rudzińska-Bluszcz została z kolei przedstawiona jako koordynator ds. Strategicznych Postępowań Sądowych w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich.

„Zuzanna wygrała ponad 30 przełomowych spraw dotyczących praw obywatelskich i praw człowieka, koncentrując się szczególnie na grupach zmarginalizowanych, takich jak społeczność LGBTQ, migranci i uchodźcy oraz dysydenci polityczni. Jej ostatnie wysiłki koncentrowały się na zwalczaniu mowy nienawiści w intrenecie poprzez powołanie grupy bezstronnych ekspertów i uruchomienie platformy zgłaszania szkodliwych treści online” – napisano.

Zobacz także: Działacze LGBT zakłócili uroczystości upamiętniające Żołnierzy Wyklętych m.in. puszczając pieśń włoskich komunistów 

obama.org / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz