Działacze z tęczowymi flagami pojawili się w Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” pod sanktuarium św. Ojca Pio przy ulicy gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” na warszawskim Gocławiu. Zakłócili odbywające się tam uroczystości. Transmitowali swoje działania na Facebooku.

Celem działaczy LGBT było zamanifestowanie przeciwko celebrującemu mszę za Wyklętych abp Markowi Jędraszewskiemu. Sprofanowali godło i flagę Polski, poczas hymnu wykrzykiwali hasła i zakłócali modlitwę. Na miejscu pojawił się m.in. Bart Staszewski, który „zasłynął” dokręcaniem do tablic z nazwami miejscowości znaków z napisem „strefa wolna od LGBT”.

CZYTAJ TAKŻE: Prowokacja brytyjskich dziennikarzy. Umieścili przy wjeździe do Świdnika tablice „strefa wolna od LGBT”

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

W czasie uroczystości i oddawania hołdu gen. Fieldorfowi działacze wykrzykiwali: Wolność, równość, akceptacja!

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Kaci Żołnierzy Wyklętych

Jedna z uczestniczek demonstracji przez megafon wykrzykiwała w stronę abp. Jędraszewskiego: Oskarżam go o każdy akt agresji, który spotyka osoby LGBT+! Oskarżam go o to, że jest jednym z tych, którzy spowodowali te akty! Przemoc symboliczna obecna w Kościele katolickim, przyzwolenia na hejt. Oskarżała Kościół o Holokaust i sugerowała, że działania abp Jędraszewskiego prowadzą do tego samego, a wśród Żołnierzy Wyklętych byli „zbrodniarze”.

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz