Zdjęcia Bidena i Harris na budynku Urzędu Marszałkowskiego. Ich koszt to 10 000 złotych

Na gmachu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego 19 stycznia zawisły flagi USA oraz portret Joe Bidena, nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych i Kamali Harris. Okazało się, że koszt ekspozycji to 10 000 złotych.

Przypomnijmy, że zdjęcia z niecodziennego przystrojenia siedziby samorządu wojewódzkiego flagami obcego mocarstwa i portretami jego przyszłych przywódców opublikowano 19 stycznia na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego na Facebooku. W poniedziałek ekspozycja była burzliwym tematem dyskusji podczas sesji sejmiku wojewódzkiego. Radni pytali o jej koszt. Marszałek województwa przekazał, że koszty to ponad 10 tysięcy złotych – informuje portal epoznan.pl.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

„Z radością i nadzieją witam inaugurację kadencji Prezydenta Joe Bidena. Radość wynika z przekonania, iż przywróci on wizerunek USA jako państwa będącego wzorcem demokratycznych rządów. Państwa budującego relacje z sojusznikami oparte na wspólnych wartościach, nie zaś bezwzględnych interesach” – na stronie cytowano słowa marszałka województwa Marka Woźniaka.

Zobacz także: Schyłek Stanów Zjednoczonych

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wywodzący się z Platformy Obywatelskiej urzędnik wytłumaczył też cel jaki miał wywieszając w Poznaniu portretu Bidena – „Prezydent USA jest najbardziej obserwowanym politykiem na świecie, a jego wizerunek silnie na ten świat oddziałuje. Nie jest obojętne, jaki jest ten wizerunek – czy to odpowiedzialny polityk, przywiązany do demokratycznych wartości, konsekwentnie stający w obronie praworządności i praw obywatelskich, czy zapatrzony w siebie narcyz, przeświadczony o swojej nieomylności i prawie do narzucania swojej woli wszystkim innym”. Jak dodał – „Mam ogromną nadzieję, że Prezydent Joe Biden i Kamala Harris jako Wiceprezydentka, szczęśliwie dla Stanów Zjednoczonych i całego świata, poprowadzą swoją kadencję i dadzą dowody na to, że świat nie musi pogrążać się w otchłani populizmu, hejtu i chaosu”.

Zobacz także: Biden otwiera amerykańską armię dla „osób transpłciowych”

epoznan.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • Avatar
   1000_szabel :

   Ano jest. Rządzą w naszym kraju takie osoby, które najprawdopodobniej, jakby żyły w 1939 roku, to budowałyby bramy triumfalne na cześć wkraczających wojsk sowieckich i Stalina lub zapisywały się na volkslisty. Ale konsekwentnie podkreślam: rządzący sami się nie wybierają. Są wybierani przez nas, przez społeczeństwo.
   Co do tych probidenowskich ołtarzyków, to tylko czekać, aż poszczególne urzędy zaczną ze sobą rywalizować w ramach dzisiejszej stachanowszczyzny i kto wie, może za parę dni zobaczymy gdzieś pomnik Bidena ufundowany z podatków gminnych lub państwowych.