Urząd Marszałkowski w Poznaniu obwieszony flagami USA i portretem Bidena

Na gmachu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego zawisły flagi USA oraz portret Joe Bidena, który w środę ma objąć funkcję prezydenta.

Zdjęcia z niecodziennego przystrojenia siedziby samorządu wojewódzkiego flagami obcego mocarstwa i portretami jego przyszłych przywódców opublikowano na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego na Facebooku. Na fasadzie budynku wywieszono nie tylko amerykańskie flagi oraz baner z portretem Bidena. Nie zabrakło również portretu wiceprezydent-elekt Kamali Harris. Nad wejściem do budynku wywieszono zaś transparent z napisem: „Powodzenia Panie Prezydencie BIDEN!” (pisownia oryginalna).

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

„Z radością i nadzieją witam inaugurację kadencji Prezydenta Joe Bidena. Radość wynika z przekonania, iż przywróci on wizerunek USA jako państwa będącego wzorcem demokratycznych rządów. Państwa budującego relacje z sojusznikami oparte na wspólnych wartościach, nie zaś bezwzględnych interesach” – na stronie zacytowano słowa marszałka województwa Marka Woźniaka.

Czytaj także: Schyłek Stanów Zjednoczonych

Wywodzący się z Platformy Obywatelskiej urzędnik wytłumaczył też cel jaki miał wywieszając w Poznaniu portretu Bidena – „Prezydent USA jest najbardziej obserwowanym politykiem na świecie, a jego wizerunek silnie na ten świat oddziałuje. Nie jest obojętne, jaki jest ten wizerunek – czy to odpowiedzialny polityk, przywiązany do demokratycznych wartości, konsekwentnie stający w obronie praworządności i praw obywatelskich, czy zapatrzony w siebie narcyz, przeświadczony o swojej nieomylności i prawie do narzucania swojej woli wszystkim innym”. Jak dodał – „Mam ogromną nadzieję, że Prezydent Joe Biden i Kamala Harris jako Wiceprezydentka, szczęśliwie dla Stanów Zjednoczonych i całego świata, poprowadzą swoją kadencję i dadzą dowody na to, że świat nie musi pogrążać się w otchłani populizmu, hejtu i chaosu”.

🇺🇸🇵🇱Wielkopolskie „Powodzenia, Panie Prezydencie BIDEN!” 🇺🇸🇵🇱

„Z radością i nadzieją witam inaugurację kadencji…

Opublikowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego Wtorek, 19 stycznia 2021

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie urzędu tego rodzaju „ekspozycja” będzie wywieszona na budynku przez miesiąc. W rozmowie z dziennikarzem Radia Poznań Woźniak stwierdził, że nie obawia się porównań do fetowania przywódców Związku Radzieckiego w czasach komunizmu bo „W ogóle nie ma takiego kontekstu, bez przesady. Dzisiaj pewna rozpoznawalność kluczowych osób na świecie jest dostępna za pośrednictwem wszelkich możliwych nośników informacji. Tu chodzi o coś zupełnie innego – o przekaz sympatii i dobrych życzeń dla naszych przyjaciół, mam nadzieję.” Jak dodał – „Musimy jako Polska podtrzymywać dobre relacje z administracją amerykańską. Liczę na to, że dołożymy swoją cegiełkę, zważywszy, że na terenie Wielkopolski przebywa sporo żołnierzy amerykańskich.”

Czytaj także: Polska Rzeczpospolita Bananowa

Domykanie protektoratu

Protektorat domknięty

facebook.com/radiopoznan.fm/kresy.pl

 

 

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz