Gubernator stanu Illinois, Jay Robert Pritzker podpisał w środę ustawę, która ma zagwarantować kobietom „prawo do aborcji”.

Ustawa „o zdrowiu reprodukcyjnym” została przyjęta przez zgromadzenie stanu Illinois 31 maja. Zapisano w niej „fundamentalne prawo jednostek do autonomicznych decyzji o ich własnym zdrowiu reprodukcyjnym”. „Fundamentalne prawo” zgodnie z ustawą posiada tylko kobieta, „zapłodnione jajeczko, embrion lub płód nie posiadają niezależnych praw”. Za tak sformułowaną ustawą zagłosowało 35 deputowanych zgromadzenia stanowego, czyli wszyscy reprezentanci Partii Demokratycznej prócz jednego, który zagłosował przeciw, podobnie jak pozostałych 20 deputowanych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„W czasie gdy stany w całym kraju uchwalają niebezpieczne prawa zawężające prawo do aborcji, my w Illinois stoimy z kobietami i zapewniamy dostęp to reprodukcyjnej opieki zdrowotnej” – oświadczyła po głosowaniu demokratyczna deputowana Melinda Bush, będąca jednym z głównych promotorów nowych przepisów. Komentowała ona uchwały niektórych parlamentów stanowych zdominowanych przez Republikanów, które zdecydowały się ograniczenie możliwości przeprowadzania zabiegów aborcji. Już wówczas gubernator Pritzker zapowiadał podpisanie ustawy.

W środę CNN poinformowała, że ustawa została podpisana. Sam Pritzker chwalił ją uznając, że pomoże ona opierać się ewentualnemu ograniczaniu możliwości przeprowadzania zabiegów aborcyjnych z poziomu władz federalnych. Zadeklarował nawet, że Illinois będzie przyjmować „uchodźców z innych stanów”.

cnn.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz