W środę rano w centrum Kabulu doszło do zamachu bombowego podczas przejazdu prezydenckiej kolumny. Pierwszy wiceprezydent kraju Amrullah Saleh, który był celem zamachu, uszedł cało z ataku.

W środę rano w centrum Kabulu wybuchła przydrożna bomba. Do incydentu doszło podczas przejazdu prezydenckiej kolumny. Resort zdrowia Afganistanu podał, że zginęło co najmniej 6 osób, 12 jest rannych – podaje agencja „Reuters”. Z zamachu uszedł cało pierwszy wiceprezydent kraju Amrullah Saleh.

„Dzisiaj wróg Afganistanu po raz kolejny próbował skrzywdzić Saleha, lecz nie udało się osiągnąć im (sprawcom) złego celu i Saleh uszedł z ataku bez szwanku” – oświadczył na Facebooku Razwan Murad, rzecznik biura Saleha.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Afganistan: Kilka eksplozji bomb przed budynkiem rządowego więzienia

W rozmowie z agencją powiedział, że zamach był wycelowany w wiceprezydenta.

„Reuters” powołuje się na informacje rzecznika afgańskiego ministerstwa zdrowia, który zadeklarował, że w zamachu zginęło co najmniej sześć osób, a 12 zostało rannych.

Saleh był szefem wywiadu Afganistanu. Przeżył już kilka prób ataków na swoje życie. Do ostatniego zamachu na jego życie doszło w lecie ubiegłego roku w czasie kampanii prezydenckiej.

Wówczas doszło do ataku na jego biuro. W czasie zdarzenia zginęło 20 osób, a 50 zostało rannych.

Zobacz także: Władze Afganistanu rozpoczęły zwalnianie z więzień ostatnich talibów

Do ataku doszło w momencie, w którym afgański zespół negocjacyjny i talibowie mają zacząć rozmowy pokojowe w Ad-Dausze, stolicy Kataru. Zdaniem obserwatorów, m.in. urzędników i dyplomatów, eskalacje przemocy podkopują zaufanie, które jest potrzebne do rozpoczęcia rozmów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Póki co nikt nie przyznał się do zamachu.

W Afganistanie aktywni są zarówno talibscy rebelianci, jak i grupy związane z dżihadystycznym Państwem Islamskim (IS)

Zobacz także: Afganistan: W centrum Kabulu doszło do ataku rakietowego

reuters.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz