“Pracujemy nad tym, aby strumień odwiedzających najbliższych w święta Bożego Narodzenia był jak najmniejszy. Może pojawią się pewne zakazy” – oświadczył w poniedziałek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział w poniedziałek na antenie TVP1, że rząd pracuje nad rozwiązaniami, mającymi na celu ograniczenie kontaktów międzyludzkich w święta Bożego Narodzenia – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP). “Polacy z bólem serca odpuszczą sobie wizyty świąteczne u najbliższych” – dodał.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w sobotę, że rząd pracuje nad prawnymi rozwiązaniami, które ograniczą przemieszczanie się.

Kraska został zapytany w TVP1 o mechanizm, nad którym pracuje rząd. “Pewne zakazy być może się pojawią, ale nie chcę w tej chwili przesądzać, w jaką stronę pójdziemy” – odpowiedział.

“Pracujemy nad tym, aby strumień odwiedzających najbliższych w święta Bożego Narodzenia był jak najmniejszy” – dodał.

Kraska wyraził opinię, że “Polacy w te święta z bólem serca, ale odpuszczą sobie wizyty u najbliższych, a będziemy się spotykali tylko w tym gronie, gdzie razem mieszkamy, bo to jest najbardziej racjonalne w okresie pandemii”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że podczas sobotniej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oświadczył, że rząd zamówił 16 mln dawek jednej ze szczepionek na koronawirusa.

„Na spotkaniu z kierownictwem firm Astra Zeneca i Pfizer zadeklarowano, że jak tylko szczepionki na koronawirusa zostaną dopuszczone do obrotu w UE, Polska zamówi maksymalną przysługującą jej liczbę; na jedną ze szczepionek już złożyliśmy zamówienie na 16 mln dawek” –  mówił premier.

W sobotę Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało badania przesiewowe na obecność koronawirusa w trzech województwach. Będą to: Podkarpacie, Małopolska i Śląsk.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„W najbliższym czasie opracujemy, jak będzie wyglądał model logistyczny przeprowadzenia badań przesiewowych. Jesteśmy po dyskusji, które regiony wybrać. Będą to: Podkarpacie, Małopolska i Śląsk” – oświadczył minister zdrowia Adam Niedzielski.

Zobacz także: Medycy częściowo zwolnieni z kwarantanny

pap / wnp.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply