Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało w sobotę badania przesiewowe na obecność koronawirusa w trzech województwach. Będą to: Podkarpacie, Małopolska i Śląsk.

W najbliższym czasie opracujemy, jak będzie wyglądał model logistyczny przeprowadzenia badań przesiewowych. Jesteśmy po dyskusji, które regiony wybrać. Będą to: Podkarpacie, Małopolska i Śląsk – oświadczył w sobotę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1525.18 PLN    (6.93%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska mówił w sobotę, że trwa aktualnie dyskusja, czy masowe badanie ludności pod kątem koronawirusa przynosi pożądany efekt. „Być może wykorzystamy testy antygenowe do przeprowadzenia populacyjnego badania w jednym lub kilku województwach” – podkreślił.

Podczas sobotniej konferencji prasowej minister został zapytany o szczegóły takich testów. „Jeśli chodzi o kwestię badań przesiewowych, to oczywiście będziemy je wykonywali testami antygenowymi” – odpowiedział Niedzielski.

„Jesteśmy po takiej intensywnej dyskusji z premierem, które regiony wybrać”- podkreślił. „Podjęliśmy decyzję, że będzie to Podkarpacie, Małopolska i Śląsk” – dodał.

„W najbliższym czasie opracujemy dokładnie, jak będzie wyglądał model logistyczny przeprowadzenia tych badań przesiewowych, ale chcemy dotrzeć i zrobić te badania w regionach, które są najbardziej dotknięte zachorowaniami na koronawirusa” – wyjaśnił.

Niedzielski przypomniał, że w poniedziałek odbędzie się konferencja prasowa, dotycząca weryfikacji danych o zakażeniach koronawirusem na poziomie powiatowych i wojewódzkich stacji sanitarno-epidemiologicznych, która została zlecona przez GIS.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Podczas sobotniej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował, że ścisłe restrykcje utrzymane będą co najmniej do połowy stycznia, kiedy ma się pojawić szczepionka.

Od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły funkcjonować w najwyższym reżimie sanitarnym.

Zobacz także: Donald Trump Junior został zarażony koronawirusem

pap / forsal.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz