O godzinie 10 rozpoczęła się konferencja premiera Mateusza Morawieckiego dotycząca obostrzeń i kolejnych działań rządu ws. epidemii Covid-19. Ścisłe restrykcje utrzymane będą co najmniej do połowy stycznia, kiedy ma pojawić szczepionka.

Sytuacja nadal jest bardzo, bardzo poważna. Z zatrwożeniem też obserwuję codzienną liczbę zgonów, za które pośrednio i bezpośrednio odpowiedzialny jest koronawirus – powiedział premier Morawiecki.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły funkcjonować w najwyższym reżimie sanitarnym.

Byliśmy nakłaniani, by otworzyć szkoły, ale do 23 grudnia będą one zamknięte – zapowiedział Morawiecki.

Ferie szkolne będą odbywały się w jednym okresie od 4 do 17 stycznia. Jeśli zostaniemy w domach, to jest szansa, że 18 stycznia zaczną pojawiać się pierwsze partie szczepionki – powiedział premier.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Głos zabrał również minister zdrowia. Adam Niedzielski przyznaje: jeśli dzienna liczba zachorowań spadnie poniżej 15 tys, wrócimy do zasad obowiązujących w strefie czerwonej, jeśli poniżej 10 tys., do strefy żółtej, jeśli za poniżej 4 tys., do zielonej.

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz