Donald Trump Junior został zarażony koronawirusem

Donald Trump Junior, syn prezydenta USA Donalda Trumpa, uzyskał w tym tygodniu pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 – poinformował w piątek Reuters. Rzecznik Trumpa powiadomił media, że syn prezydenta nie ma poważnych objawów.

Jak poinformowała agencja prasowa Reuters, Donald Trump Junior, syn urzędującego prezydenta Stanów Zjednoczonych, uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Według rzecznika prasowego Trumpa, chorobę przechodzi bezobjawowo, ale poddał się kwarantannie i przestrzega wszystkich wytycznych.

Trump Jr. uzyskał pozytywny wynik na początku tygodnia i „od czasu wyniku przeszedł kwarantannę w swoim domu” – powiedział rzecznik.

„Jak dotąd był całkowicie bezobjawowy i przestrzega wszystkich zalecanych przez lekarza wytycznych dotyczących COVID-19” – powiedział.

Andrew Giuliani, syn osobistego prawnika prezydenta Rudiego Giuliani, również poinformował, że w piątek uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak informowaliśmy, w nocy z czwartku (1 października) na piątek (2 października) prezydent USA Donald Trump potwierdził, że uzyskał pozytywny test na koronawirusa, podobnie jak jego żona, Melania. „Dziś w nocy, Pierwsza Dama USA i ja uzyskaliśmy pozytywne testy na COVID-19. Rozpoczniemy naszą kwarantannę i proces dochodzenia do zdrowia niezwłocznie. Przejdziemy przez to wszystko razem!” – napisał amerykański prezydent na Twitterze.

W piątek po południu lekarz prezydenta, dr Sean P. Conley poinformował, że Trump jest „zmęczony, ale w dobrym nastroju” i że jest badany przez zespół specjalistów. Podał również, że prewencyjnie prezydentowi podano zestaw przeciwciał poliklonalnych, bierze też cynk, witaminę D, famotydynę, melatoninę oraz aspirynę. Poinformował też, że Melania Trump ma łagodny kaszel i ból głowy. Poza tym nie napisano nic o objawach u amerykańskiego prezydenta.

Po trwającej 72 godziny hospitalizacji Trump opuścił szpital wojskowy Walter Reed w Waszyngtonie i udał się helikopterem do Białego Domu. Wysiadając z helikoptera pomachał dziennikarzom i powiedział im, że czuje się „naprawdę dobrze”.

Później pojawił się na jednym z balkonów, gdzie zdjął maskę, wykonał gest dwóch uniesionych w górę kciuków i salutował odlatującemu helikopterowi.

Jeszcze przed wypisaniem ze szpitala Trump przekonywał na Twitterze, że czuje się dobrze. „Nie bójcie się Covid. Nie pozwólcie, by zdominował wasze życie” – pisał amerykański prezydent przekonując, że pod jego rządami opracowano świetne leki i wiedzę. „Czuję się lepiej niż 20 lat temu” – zapewniał.

Kresy.pl/Reuters/Fox News
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz