„W trakcie oczekiwania na wynik testu antygenowego pracownicy ochrony zdrowia nie muszą przebywać na kwarantannie” – napisało w sobotę na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

Medycy – jednocześnie najbardziej narażeni na kontakt z wirusem COVID-19, jak i najistotniejsi w toczącej się walce z pandemią. W przypadku bliskiego kontaktu z osobą zakażoną, pracownicy służby zdrowia, którzy uczestniczą w udzielaniu świadczeń opieki zdrowotnej osobom cierpiącym na chorobę wywołaną wirusem SARS-CoV-2, mogą być zwolnieni z konieczności odbycia obowiązkowej kwarantanny – napisano w komunikacie resortu zdrowia. Zaznaczono jednak, że muszą codziennie, przed rozpoczęciem pracy wykonywać badanie testem antygenowym, przynajmniej przez 7 dni od dnia kontaktu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Resort zdrowia poinformował w niedzielę o 18 467 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. W ciągu ostatniej doby z powodu choroby COVID-19 zmarły 74 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 256 osób.

Przypomnijmy, że podczas sobotniej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oświadczył, że rząd zamówił 16 mln dawek jednej ze szczepionek na koronawirusa.

„Na spotkaniu z kierownictwem firm Astra Zeneca i Pfizer zadeklarowano, że jak tylko szczepionki na koronawirusa zostaną dopuszczone do obrotu w UE, Polska zamówi maksymalną przysługującą jej liczbę; na jedną ze szczepionek już złożyliśmy zamówienie na 16 mln dawek” – – mówił premier.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W sobotę Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało badania przesiewowe na obecność koronawirusa w trzech województwach. Będą to: Podkarpacie, Małopolska i Śląsk.

„W najbliższym czasie opracujemy, jak będzie wyglądał model logistyczny przeprowadzenia badań przesiewowych. Jesteśmy po dyskusji, które regiony wybrać. Będą to: Podkarpacie, Małopolska i Śląsk” – oświadczył minister zdrowia Adam Niedzielski.
gov.pl / Kresy.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz