Członkowie OUN będą w środę patrolować ulice Kijowa

„Ruch Ochotniczy OUN” zamierza wyłapywać na ulicach Kijowa osoby z zakazaną symboliką.

Ukraińska organizacja nacjonalistyczna „Ruch Ochotniczy OUN” ogłosiła we wtorek na swojej stronie na Facebooku, że sąd w Kijowie zezwolił jej na patrolowanie ulic w centrum Kijowa w środę 9. maja br. obchodzonym na Ukrainie jako Dzień Zwycięstwa. – podaje agencja UNIAN.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Jako dowód tego ounowcy opublikowali skany postanowienia okręgowego sądu administracyjnego miasta Kijowa z 8. maja, w którym sąd odrzucił wniosek organizacji społecznej „Instytut Prawnej Polityki i Ochrony Socjalnej” o usunięcie przeszkody w organizacji zgromadzenia publicznego-obchodów Dnia Zwycięstwa. Jako przeszkodę wskazywano zgłoszony władzom miasta zamiar Ruchu Ochotniczego OUN wykonywania w tym dniu „obywatelskiego patrolowania ulic”.

Przyjaciele, wygraliśmy w sądzie z watnicą [obraźliwe określenie osoby o prosowieckich poglądach – red.] i kolaborantką Bereżną [szefową „Instytutu Prawnej Polityki i Ochrony Socjalnej” – red.]. Bereżna złożyła pozew domagając się zabronienia Ruchowi Ochotniczemu OUN patrolowania jutro centrum Kijowa w celu wykrywania antyukraińskich elementów. Sąd odrzucił pozew Bereżnej oraz postanowił, żeby watnica zapłaciła 1200 hrywien kosztów sądowych. – napisano na profilu Ruchu Ochotniczego OUN. Jak ogłoszono dalej, nacjonaliści zbiorą się jutro o godzinie 9. w pobliżu stacji metra Arsenalna i „rozpoczną patrolowanie” i wyszukiwanie osób ze wstążkami świętego Jerzego. Jednocześnie wezwano członków nacjonalistycznych patroli, by nie bili napotkanych „watników”, lecz wzywali do nich policję, która obiecała zatrzymywanie osób używających zakazanej symboliki.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku 9. maja w wielu miejscach na Ukrainie doszło do utarczek osób chcących oddać hołd żołnierzom Armii Czerwonej z „patriotycznymi aktywistami”. Do największych nieporządków doszło w Kijowie, Dnieprze, Odessie i Zaporożu.

Kresy.pl / UNIAN / Facebook

Czytaj kolejny artykuł
4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. lp
    lp :

    To jak za okupacji niemieckie polowanie na Żydów czy aby mają opaski z gwiazdami. I tego też nie dostrzegą łże media i pseudo demokraci w kraju na Zachodzie, wszak wszystkim wiadomo, że ukraina jest ostoją wolności i demokracji i czym prędzej powinna być przyjęta do UE.