Mieszkańcy ukraińskiej stolicy stali się we wtorek świadkami niecodziennego wydarzenia. W centrum Kijowa kobieta uszkodziła za pomocą siekiery luksusowe porsche. – podał ukraiński portal Auto24.

Incydent wydarzył się we wtorek 13. listopada w centrum Kijowa na ulicy Szoty Rustawelego. Wyraźnie zdenerwowana nieznana kobieta w różowym płaszczu najpierw pomazała zaparkowane porsche sprajem, nanosząc na nim m.in. napis „swołota”, po czym zaczęła rąbać je siekierą. Po około 20 ciosach wsiadła do stojącego obok auta i odjechała.

Film z tego zdarzenia szybko trafił do mediów społecznościowych. Widać na nim, że kobieta szalejąca z siekierą w centrum ukraińskiej stolicy niemal nie zwróciła niczyjej uwagi. Okok niej przejeżdżały samochody i obojętnie przechodzili piesi. Nie interweniowała policja, nikt też nie próbował zatrzymać samochodu z odjeżdżającą kobietą.

Jak napisało Auto 24, zaatakowany siekierą samochód to porsche 718 Boxster o wartości 2-2,5 mln hrywien (280-350 tys. złotych).

CZYTAJ TAKŻE: Lwów: uczestnika wojny w Donbasie pochowano z siekierą w trumnie [+VIDEO]

Nie wiadomo, co spowodowało atak kobiety na porsche. Niektórzy z ukraińskich internautów w komentarzach zasugerowali, że powodem mogło być zaparkowanie samochodu w niedozwolonym miejscu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Rosja: Mężczyzna z siekierą walczy z podwójną linią ciągłą [+VIDEO]

Kresy.pl / Auto24
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz