50 proc. Polaków jest zdania, że działania rządu nie ograniczą rozwoju pandemii koronawirusa w Polsce – pokazują wyniki sondażu United Surveys dla RMF FM i “Dziennika Gazety Prawnej”.

Opublikowane w poniedziałek wyniki sondażu United Surveys dla RMF FM i “Dziennika Gazety Prawnej” pokazują, że 50 proc. Polaków jest zdania, że działania rządu nie ograniczą rozwoju pandemii koronawirusa w Polsce – podaje portal rmf24. W sukces rządu wierzą głównie wyborcy Zjednoczonej Prawicy. Przeciwnego zdania jest większość zwolenników partii opozycyjnych.

Uczestnicy badania zostali zapytani: “Czy działania obecnie prowadzone przez rząd mają szansę ograniczyć rozwój pandemii w Polsce?”.

Jedynie 7,5 proc. respondentów wybrało odpowiedź “zdecydowanie tak”. 35,1 proc. jest zdania, że “raczej tak”.

Zdaniem 28,6 proc. działania rządu “raczej nie” ograniczą rozwoju pandemii. Odpowiedź “zdecydowanie nie” wybrało 21,4 proc. badanych.

Brak jednoznacznej opinii w tej sprawie deklaruje 7,3 proc.

Wyniki badania pokazują, że wyborcy Zjednoczonej Prawicy są przekonani o skuteczności działań rządu. Pozytywne warianty odpowiedzi wybrało 66 proc. z nich.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Sondaż SW Research dla rp.pl: 59,9 proc. Polaków uważa, że rząd nie przygotował kraju na drugą falę pandemii

70 proc. wyborców Konfederacji i 63 proc. popierających Koalicję Obywatelską nie wierzy w to, że obostrzenia, które są wprowadzane przez gabinet Mateusz Morawieckiego, przyniosą oczekiwany efekt.

Odpowiedź negatywną wybrało także 59 proc. wyborców Lewicy i 56 proc. zwolenników PSL i Kukiz’15.

Czytamy, że sondaż został przeprowadzony w dniach 16-17 października na próbie 1000 osób.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: „Nie ma miejsc”. Dramatyczne nagrania z warszawskich karetek

Rekordowy wzrost dobowej liczby zakażeń został odnotowany w Polsce 17 października. Potwierdzono wówczas 9622 przypadków pozytywnych.

16 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 132 chorych na Covid-19. Był to największy dobowy przyrost od początku epidemii.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Rząd buduje na Stadionie Narodowym pierwszy szpital polowy dla chorych na Covid-19

W sobotę liczba chorych na COVID-19, którzy są podłączeni do respiratora przekroczyła 600, zaś liczba hospitalizowanych 7,6 tysiąca.

rmf24.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply