50 proc. Polaków jest zdania, że działania rządu nie ograniczą rozwoju pandemii koronawirusa w Polsce – pokazują wyniki sondażu United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej”.

Opublikowane w poniedziałek wyniki sondażu United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej” pokazują, że 50 proc. Polaków jest zdania, że działania rządu nie ograniczą rozwoju pandemii koronawirusa w Polsce – podaje portal rmf24. W sukces rządu wierzą głównie wyborcy Zjednoczonej Prawicy. Przeciwnego zdania jest większość zwolenników partii opozycyjnych.

Uczestnicy badania zostali zapytani: „Czy działania obecnie prowadzone przez rząd mają szansę ograniczyć rozwój pandemii w Polsce?”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jedynie 7,5 proc. respondentów wybrało odpowiedź „zdecydowanie tak”. 35,1 proc. jest zdania, że „raczej tak”.

Zdaniem 28,6 proc. działania rządu „raczej nie” ograniczą rozwoju pandemii. Odpowiedź „zdecydowanie nie” wybrało 21,4 proc. badanych.

Brak jednoznacznej opinii w tej sprawie deklaruje 7,3 proc.

Wyniki badania pokazują, że wyborcy Zjednoczonej Prawicy są przekonani o skuteczności działań rządu. Pozytywne warianty odpowiedzi wybrało 66 proc. z nich.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Sondaż SW Research dla rp.pl: 59,9 proc. Polaków uważa, że rząd nie przygotował kraju na drugą falę pandemii

70 proc. wyborców Konfederacji i 63 proc. popierających Koalicję Obywatelską nie wierzy w to, że obostrzenia, które są wprowadzane przez gabinet Mateusz Morawieckiego, przyniosą oczekiwany efekt.

Odpowiedź negatywną wybrało także 59 proc. wyborców Lewicy i 56 proc. zwolenników PSL i Kukiz’15.

Czytamy, że sondaż został przeprowadzony w dniach 16-17 października na próbie 1000 osób.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: „Nie ma miejsc”. Dramatyczne nagrania z warszawskich karetek

Rekordowy wzrost dobowej liczby zakażeń został odnotowany w Polsce 17 października. Potwierdzono wówczas 9622 przypadków pozytywnych.

16 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 132 chorych na Covid-19. Był to największy dobowy przyrost od początku epidemii.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Rząd buduje na Stadionie Narodowym pierwszy szpital polowy dla chorych na Covid-19

W sobotę liczba chorych na COVID-19, którzy są podłączeni do respiratora przekroczyła 600, zaś liczba hospitalizowanych 7,6 tysiąca.

rmf24.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz