Ponad 59 proc. Polaków uważa, że rząd nie przygotował kraju na drugą falę pandemii – wynika z sondażu SW Research dla rp.pl.

Opublikowane w poniedziałek wyniki sondażu SW Research dla „Rzeczpospolitej” pokazują, że 59,9 proc. Polaków jest zdania, że rząd nie przygotował kraju na drugą falę pandemii koronawirusa – informuje rp.pl. Przeciwnego zdania jest 18,8 proc. ankietowanych. 21,3 proc. badanych nie ma zdania w omawianej kwestii.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

„Czy Pani/Pana zdaniem rząd dobrze przygotował Polskę i Polaków na drugą falę epidemii koronawiursa?” – takie pytanie zostało zadane uczestnikom sondażu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

18,8 proc. ankietowanych odpowiedziało „Tak”.

59,9 proc. uczestników odpowiedziało „Nie”.

21,3 proc. ankietowanych nie ma zdania w tej sprawie.

„Negatywną opinię o przygotowaniu kraju na drugą falę wyrażają 3 na 4 osoby do 24 roku życia i 64% respondentów z wyższym wykształceniem. Przygotowanie na kolejną falę pandemii źle ocenia mniej niż 70% badanych o dochodach w granicach 3001 – 5000 zł i 3/4 respondentów z miast liczących nie więcej niż 20 tys. mieszkańców” – skomentował wyniki badania Przemysław Wesołowski, prezes zarządu agencji badawczej SW Research.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: „Nie ma miejsc”. Dramatyczne nagrania z warszawskich karetek

Rekordowy wzrost dobowej liczby został odnotowany w Polsce 17 października. Potwierdzono wówczas 9622 przypadków pozytywnych.

16 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 132 chorych na Covid-19. Był to największy dobowy przyrost od początku epidemii.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Rząd buduje na Stadionie Narodowym pierwszy szpital polowy dla chorych na Covid-19

W sobotę liczba chorych na COVID-19, którzy są podłączeni do respiratora przekroczyła 600, zaś liczba hospitalizowanych 7,6 tysiąca.

rp.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz