Ponad 59 proc. Polaków uważa, że rząd nie przygotował kraju na drugą falę pandemii – wynika z sondażu SW Research dla rp.pl.

Opublikowane w poniedziałek wyniki sondażu SW Research dla „Rzeczpospolitej” pokazują, że 59,9 proc. Polaków jest zdania, że rząd nie przygotował kraju na drugą falę pandemii koronawirusa – informuje rp.pl. Przeciwnego zdania jest 18,8 proc. ankietowanych. 21,3 proc. badanych nie ma zdania w omawianej kwestii.

„Czy Pani/Pana zdaniem rząd dobrze przygotował Polskę i Polaków na drugą falę epidemii koronawiursa?” – takie pytanie zostało zadane uczestnikom sondażu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

18,8 proc. ankietowanych odpowiedziało „Tak”.

59,9 proc. uczestników odpowiedziało „Nie”.

21,3 proc. ankietowanych nie ma zdania w tej sprawie.

„Negatywną opinię o przygotowaniu kraju na drugą falę wyrażają 3 na 4 osoby do 24 roku życia i 64% respondentów z wyższym wykształceniem. Przygotowanie na kolejną falę pandemii źle ocenia mniej niż 70% badanych o dochodach w granicach 3001 – 5000 zł i 3/4 respondentów z miast liczących nie więcej niż 20 tys. mieszkańców” – skomentował wyniki badania Przemysław Wesołowski, prezes zarządu agencji badawczej SW Research.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: „Nie ma miejsc”. Dramatyczne nagrania z warszawskich karetek

Rekordowy wzrost dobowej liczby został odnotowany w Polsce 17 października. Potwierdzono wówczas 9622 przypadków pozytywnych.

16 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 132 chorych na Covid-19. Był to największy dobowy przyrost od początku epidemii.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Rząd buduje na Stadionie Narodowym pierwszy szpital polowy dla chorych na Covid-19

W sobotę liczba chorych na COVID-19, którzy są podłączeni do respiratora przekroczyła 600, zaś liczba hospitalizowanych 7,6 tysiąca.

rp.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz