Zgodnie z podpisanym kontraktem wartym ponad 30 mln zł, do Rzeszowa trafi 10 autobusów elektrycznych Solaris Urbino 12 electric. Zamówiono też 30 pojazdów przegubowych z napędem konwencjonalnym, wartych ponad 54 mln zł.

Władze Rzeszowa oraz przedstawiciele firmy Solaris Bus & Coach S.A. podpisali w czwartek 19 października umowę ws. dostawy 10 autobusów elektrycznych o długości 12 metrów oraz 30 pojazdów przegubowych z napędem konwencjonalnym.

Pierwszy kontrakt jest wart 30,2 mln zł, natomiast drugi: 54,4 mln zł. Zgodnie z umową, pojazdy mają zostać dostarczone w przyszłym roku.

Kilka tygodni temu zakończyło się postępowanie przetargowe na dostawę 10 sztuk autobusów elektrycznych – Solaris Urbino 12 electric. Firma Solaris przedstawiła najlepszą ofertę. W ramach kontraktu, ma również powstać infrastruktura umożliwiająca ładowanie autobusów zarówno w dzień, podczas kursów na trasie, jak i na terenie zajezdni.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wiceprezes Solaris odpowiedzialny za obszar sprzedaży after sales Zbigniew Palenica zaznaczył, że zwycięstwo w opisywanym przetargu to „mocny sygnał” firmy do jej klientów:

– Oferujemy nie tylko sprawdzone rozwiązania w zakresie autobusów elektrycznych, ale także jesteśmy w stanie zaoferować kompleksowe rozwiązanie w zakresie infrastruktury ładowania.

Kluczowym argumentem dla rzeszowskiego przewoźnika była nie tylko cena, ale również innowacyjność produktu oraz gwarancja najwyższej jakości. Dzięki zastosowaniu  pojazdach tzw. pantografu odwróconego, możliwe będzie naładowanie pojazd w ciągu kilku minut – np. podczas przerwy na przystanku lub na końcu linii.

Ponadto, autobus zostanie także wyposażony w specjalne złącze ładowania typu Plug-In. Jest ono przeznaczone do wolniejszego ładowania baterii podczas dłuższego postoju.

Autobusy Solaris Urbino 12 electric wyposażone zostaną w baterie Solaris High Power o pojemności 87,6 kWh, a także w różne udogodnienia dla kierowców i pasażerów (klimatyzacja, oświetlenie LED, rampa dla osób niepełnosprawnych, funkcja „przyklęku” ułatwiającą wsiadanie i wysiadanie z autobusu) Pasażerowie będą mogli ponadto korzystać z dostępu do Internetu poprzez WiFi.

Ponadto, Solaris dostarczy do Rzeszowa również 30 nowych ekologicznych autobusów przegubowych z napędem konwencjonalnym, Urbino 18. Pierwsze pojazdy marki Solaris pojawiły się w Rzeszowie w 2000 roku.

Autosan w Rzeszowie

Jak informowaliśmy wcześniej, w zeszłym tygodniu została podpisana umowa, na mocy której Rzeszów kupił pierwszy 12-metrowy autobus na sprężony gaz ziemny (CNG) Autosanu. Kontrakt na zakup napędzanego gazem ziemnym niskopodłogowego autobusu miejskiego Autosan Sancity 12 LF CNG podpisali prezes zarządu MPK Rzeszów Marek Filip i prezes zarządu Autosanu Michał Stachura.

Autosan Sancity 12LF CNG, który już jeździ po ulicach stolicy Podkarpacia napędza silnik Cummins zasilany sprężonym gazem ziemnym, spełniający normy czystości spalin Euro 6. Wyposażony jest automatyczną skrzynię biegów Voith, klimatyzację i system informacji pasażerskiej.

CZYTAJ TAKŻE: Solaris zdobył kontrakt na dostawę 150 autobusów do Wilna

Projektinwestor.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz