Jak możemy przeczytać na profilu facebookowym Kai Godek, inicjatorki obywatelskiego projektu o zmianie prawa aborcyjnego, projekt został odesłany do Komisji Zdrowia i do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Projekt Kai Godek „Zatrzymaj Aborcje” został odesłany w pierwszym czytaniu do komisji sejmowych. Będzie on poddany analizie przez Komisję Zdrowia i Komisję Polityki Społecznej i Rodziny.

Jak można przeczytać na stronie sejmu, 68 posłów chciało od razu skierować projekt do drugiego czytania. W tym gronie znalazło się pięciu posłów klubu PSL-Kukiz15, wszyscy posłowie koła Konfederacji i 52 posłów Prawa i Sprawiedliwości. Reszta posłów zagłosowała za odesłaniem projektu do komisji, siedmiu z nich wstrzymało się od głosu.

„Będziemy zatem zastanawiać się czy aborcja na niepełnosprawnych ma coś wspólnego ze zdrowiem oraz czy selekcja i mordowanie niepełnosprawnych to właściwa forma opieki społecznej” – przekazywała Pani Godek na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Zobacz też: Wicemarszałek z PiSu odebrał głos prezesowi stowarzyszenia Marsz Niepodległości podczas przedstawiania projektu Stop447

Zaznaczyła jednocześnie, że cieszy się z faktu wyłamania się części posłów partii rządzącej z dyscypliny partyjnej. „Pozytywne jest, że aż 52 posłów PiS wyłamało się z dyscypliny i zagłsowało za skierowaniem projektu od razu do drugiego czytania. Wpływy aborcjonistów w Sejmie maleją”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

210 PLN    (0.95%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Jak informowaliśmy wcześniej, poparcie dla projektu wykazał kandydat na prezydenta Polski Krzysztof Bosak. Zdaniem posła, prawo do pełnej ochrony życia nienarodzonego wynika z podstawowych praw człowieka, a także jest zgodne ze współczesnym stanem wiedzy naukowej. „Jest oczywiście prawem, które popieramy, jest prawem wynikającym z prawidłowo sformułowanych osądów moralnych” – przekazywał.

Kandydat na prezydenta skrytykował klub Lewicy, która próbowała projekt obywatelski zrównać ze zdaniem Jarosława Kaczyńskiego i jego obozu politycznego.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz też: Posłowie Prawa i Sprawiedliwości chcą wydłużenia kadencji prezydenta – złożyli projekt ustawy zmieniającej konstytucję

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz