Poseł klubu Kukiz'15 ocenił także wizytę Angeli Merkel w Polsce.

Tomasz Rzymkowski stwierdził: Wizyta kanclerz Merkel ma znaczenie czysto kurtuazyjne. Nie było to jednak zwykłe „odfajkowanie” wizyty, ale też pewien gest ze strony niemieckiej kanclerz, której nie sprzyja sytuacja międzynarodowa. Z jednej strony Brexit, z drugiej wygrana Donalda Trumpa, który już w czasie swojej kampanii atakował Merkel i twierdził, że największym nieszczęściem Niemiec i Europy jest właśnie ona. Merkel jest jednak niekwestionowanym, prawdziwym liderem politycznym Europy, poza fasadowymi strukturami Unii Europejskiej.

Zdaniem posła Kukiz’15 Angela Merkel potrzebuje wsparcia i widzi, że partnerami dla Stanów Zjednoczonych w Europie na pewno będzie Wielka Brytania i bardzo możliwe, że Polska. (…) Angela Merkel ma za to w tym roku wybory w swoim kraju i potężnego przeciwnika w postaci Martina Schulza. Niemcy oczekują zmiany, ale ta zmiana raczej nie odsunie od władzy obecnej kanclerz.

CZYTAJ TAKŻE:
Donald Tusk wyraził oficjalnie chęć kandydowania na drugą kadencję przewodniczącego RE

Rzymkowski skomentował również wypowiedź Donalda Tuska dotyczącą nowego prezydenta USA. Poseł stwierdził: Tusk liczy na uzyskanie poparcia ze strony szefów państw europejskich przed decydującym spotkaniem, na którym zapadnie decyzja o tym kto będzie nowym, wielkim woźnym Europy.Rzymkowski stwierdził, że jego zdaniem obsada stanowiska przewodniczącego Rady Europejskiej musi się zmienić: Donald Tusk jest potrzebny w Polsce. Upominają się o niego organy ścigania. Głośno się mówi o wnioskach o Trybunał Stanu za kilkanaście różnych spraw. Czekamy z niecierpliwością na koniec jego kadencji. Sam mam przygotowany wniosek o Trybunał Stanu dla Donalda Tuska.

kresy.pl / wpolityce.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz