Dochodzą do mnie sygnały z PiS, abym dołączył do Zjednoczonej Prawicy w wyborach jesiennych. Żebym wystartował wraz z K’15 ze wspólnej z PiS listy. Oświadczam- nie ma takiej opcji! – podkreśla Paweł Kukiz.

W opublikowanym w środę wpisie na portalu społecznościowym, Paweł Kukiz odniósł się do spekulacji ws. potencjalnego dołączenia Kukiz’15 do obozu Zjednoczonej Prawicy przed wyborami parlamentarnymi.

„Przyjaciele, dochodzą do mnie sygnały z PIS, abym dołączył do Zjednoczonej Prawicy w wyborach jesiennych. Żebym wystartował wraz z K’15 ze wspólnej z PiS listy. Oświadczam- nie ma takiej opcji!” – podkreśla Kukiz.

„Będę do końca walczył o nasze ideały, o Państwo dla Obywateli, a nie dla partyjnych karteli, o demokrację, której nigdy nie było i nie ma w Polsce, o obniżanie, a nie podwyższanie podatków! O referenda obligatoryjne dla władzy, o wyższe wynagrodzenia dla Obywateli poprzez odpodatkowanie pracy, o to żebyście to Wy decydowali co zrobić z własnymi pieniędzmi, a nie urzędnicy ministerialni, o likwidację synekur partyjnych jak PUP czy powiaty! O PRAWDZIWĄ reformę sądownictwa, poddanie go obywatelskiej kontroli, a nie partyjnym naciskom” – pisze polityk.

Paweł Kukiz zaznacza, że jeśli wszyscy „świadomi obywatele” pójdą tą drogą, to wygrają, gdyż „nikt nie będzie mógł rządzić bez nas i będą musieli się zgodzić na Wasze warunki”. Przypomniał, że na początku obecnej kadencji Sejmu odmówił PiS wejścia w koalicję.

„I zdania nie zmienię, bez względu na sondażowe wyniki, bez względu na pokusy partycypacji w podziale łupów. Nie poddam się NIGDY! Nie oddam Idei, z którymi wszedłem do Sejmu. Nie oddam sumienia i obietnicy, że nigdy Was nie zdradzę. Nawet mimo tego, że przez wielu zostałem zdradzony” – pisze Kukiz. Zapowiedział też, że po odpoczynku aż do jesiennych wyborów zamierza jeździć po całym kraju i spotykać się ze swoimi sympatykami.

Wcześniej nieoficjalne informacje sugerowały, że Kukiz dąży do takiej sytuacji po wyborach do parlamentu, żeby PiS musiał wejść w koalicję z jego ugrupowaniem, żeby mieć niezbędną większość do rządzenia. W rozmowach z portalem Kresy.pl mówili o tym w przeszłości m.in. czołowi politycy K’15. Niedawno pojawiły się z kolei informacje o tym, że rzekomo przynajmniej jakaś część polityków ugrupowania Kukiza rozważa możliwość dołączenia do Zjednoczonej Prawicy. W rozmowie z portalem Kresy.pl byli posłowie K’15 twierdzili, że taka opcja została nawet uzgodniona z kierownictwem PiS. Politycy Kukiz’15 oficjalnie zaprzeczają takim twierdzeniom. Wpis samego Kukiza potwierdza jednak, że z partii Jarosława Kaczyńskiego wychodzą takie propozycje. W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego na Kukiz’15 zagłosowało 503,5 tys. osób (3,69 proc.).

Czytaj także: Gowin: Konfederacja to pożyteczni idioci Moskwy, ewentualna koalicja możliwa z Kukiz’15

Facebook.com/ Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply